کنعانی: اظهارات مداخله جویانه ماکرون اتهامات سیاسی است و به خشونت دامن می زند


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، ناصر خانانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه ۳۱ مهرماه) با بیان اینکه اظهارات امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در خصوص حوادث اخیر و … اغتشاشات، اتهامات سیاسی، مداخله جویانه و تشویق به خشونت است و او را قانون شکن خواندند و محکوم کردند.

به گزارش فارس، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در توئیتی مداخله جویانه از ناآرامی ها در ایران حمایت کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حق اعتراضات مسالمت آمیز را به رسمیت شناخته است، گفت: جای تعجب است که رئیس جمهور و برخی از مقامات دولت فرانسه در حوادث اخیر ایران، اقداماتی را انجام داده اند. نیروهای امنیتی در برخورد با خشونت، شورشیان و شورشیان را محکوم می کنند و از حکومت ایران می خواهند که از خشونت پرهیز کند و به حقوق شورشیان احترام بگذارد، اما در عین حال، در پاسخ به اعتصابات کارگری در بخش نفت و گاز و فرانسه پالایشگاه ها، مقامات آن کشور، از جمله سخنگوی دولت، کارگران را تهدید می کنند که در آکو به اعتراضات و اعتصابات پایان ندهید، با زور به اعتصاب پایان می دهند!

کنعانی تاکید کرد: این ریاکاری آشکار است و بار دیگر ثابت می کند که حقوق بشر در واژگان بسیاری از دولت های وانمود کننده در غرب، بازیچه و ابزاری برای دستیابی به اهداف سیاسی و دخالت در امور کشورهای دیگر نیست.

به گزارش فارس، مقامات فرانسه پیش از این پس از ناآرامی های اخیر در ایران، از جمله اظهارات مداخله جویانه وزیر امور خارجه آن کشور، اقدام به مداخله کرده اند. این کشور گفت: اتحادیه اروپا به دنبال مسدود کردن دارایی و ممنوعیت سفر برخی از مقامات ایرانی است. این اقدام فرانسه در اتحادیه اروپا افرادی را هدف قرار می دهد که می گوید علیه مردم (آشوبگران) روی آورده اند.

پیش از این شاهد انتشار بیانیه مداخله جویانه وزارت خارجه فرانسه، شرکت سه تن از مشاوران دولت این کشور در اعتراضات پاریس و اقدام مضحک مجله «شارلی ابدو» بودیم که سفارت فرانسه در تهران را متهم خوانده بود. کاردار غیابی سفیر کشور (پایان مأموریت سفیر). ) در ۶ مهر به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران رسید و به آنها اعلام شد که بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه در صدد پاکسازی شورشیانی است که هدف دیگری جز تخریب اموال عمومی و جان مردم و مردم ندارند. ویژگی.

رئیس اداره دوم اروپای غربی خطاب به سفیر فرانسه گفت: مقامات فرانسه بازی دوگانه را دنبال می کنند زیرا از یک سو میزبان گروه هایی هستند که در این سال ها در ناآرامی های اخیر ایران دخالت مستقیم داشته اند و از سوی دیگر میزبان گروه هایی هستند که در ناآرامی های اخیر ایران نقش داشته اند. آنها از نیروی پلیس ایران برای مقابله با آن استفاده می کنند. شورشیان را محکوم می کند. شاید مقامات فرانسوی فراموش کرده اند که چگونه پلیس این کشور با جلیقه زردهایی که نظم و امنیت را در این کشور بر هم زدند برخورد وحشیانه ای کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید