کنفرانس مطبوعاتی برای ارائه استودیوی بلاک چین استارتاپ Chinova


استودیوی استارت آپی چینووا که مکمل زنجیره استارتاپی کشور است، چاینووا نام خود را از ترکیب دو کلمه Veriga به معنی زنجیره و Nova به معنای ستاره جدید گرفته است تا هم فعالیت خود را در زمینه بلاک چین (بلاک چین) نشان دهد و تعهد آن به برجسته سازی ایجاد زنجیره ای از ستاره های جدید در اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپی ایران.

کنفرانس مطبوعاتی مقدماتی چینووا

نشست خبری با موضوع ارائه اهداف و برنامه های راه اندازی استودیو چینوا با حضور دکتر حامد ساجدی مدیرعامل شرکت شیناسا و رئیس هیئت مدیره شرکت چینوا، مهندس مصطفی نگی پور فر موسس و عضو هیئت مدیره از چینووا، دکتر. محمدرضا قدوسی، مدیر عامل و عضو هیئت مدیره چینووا و سایر اعضای هیئت مدیره با حضور نمایندگان انجمن بلاک چین و انجمن فین تک ایران روز دوشنبه ۱۹ مرداد گردهمایی اصحاب رسانه برگزار کردند. ۱۴۰۱ .در کافه سینرژی.

شینسا، نهادی نوآور در اکوسیستم کارآفرینی ایران

در ابتدای این جلسه دکتر ساجدی ضمن خیر مقدم به حضار به ارائه تاریخچه مختصری از تشکیل سناسا پرداخت.

وی بیان کرد: با بیش از ۱۰ سال فعالیت مستمر در اکوسیستم کارآفرینی کشور، ابتدا شینسا تنها به عنوان سرمایه گذار دیده می شد، اما به مرور زمان این نگرش تغییر کرد و هم اکنون این شرکت به عنوان یک سازمان نوآور گروه مالی پاسارگاد فعالیت می کند. به این ترتیب سیناسا متعهد به نوآوری در توسعه اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپی کشور است و آغازگر روندهای جدید برای تکمیل زنجیره ارزش خود خواهد بود. وی در همین راستا ضمن اشاره به حضور سرمایه گذاری خطرپذیر، بازوهای شتاب دهنده و تامین مالی جمعی در سبد خدمات قابل ارائه به اکوسیستم کارآفرینی ایران، از تکمیل این زنجیره با ایجاد سرویسی جدید در قالب استارتاپ خبر داد. مدل استودیویی

درباره شکل گیری ایده چینووا ساجدی افزود: تجربه یک دهه فعالیت سیناسا را ​​به این نتیجه رساند که اکتفا به ایده های بیرونی کافی نیست و می توان ایده های خلاقانه را در قالب در مجموعه پرورش داد. یک مدل استودیوی استارتاپی به همین منظور استارت آپ استودیو چینوا با تمرکز بر حوزه بلاک چین ایجاد شد، بنابراین فاتح بابی در مجموعه دانش فنی قرار دارد و می توان از این مدل در زمینه های دیگر استفاده کرد.

مدل استارتر استودیویی

مدل کاری استودیوهای استارتاپی و میزان موفقیت بالای آنها در ساخت استارت آپ های موفق باعث شده است که در سال های اخیر برای توسعه اکوسیستم کارآفرینی به این سبک از مجموعه ها توجه ویژه ای شود. استودیوهای استارتاپی با گرد هم آوردن کارآفرینان و متخصصان در یک حوزه خاص و تمرکز بر آن حوزه شکل می گیرند تا بتوانند با بهره گیری از تخصص افراد آن حوزه، ضریب موفقیت در ساخت استارت آپ های جدید را افزایش دهند. تمرکز بر یک حوزه خاص، حمایت از کارشناسان و کارآفرینان مجرب و استفاده از ایده های جا افتاده از دلایل اصلی موفقیت مدل استارتاپی استودیوها به عنوان کارخانه های تولید نوپا است.

مراحل کار در چینووا تضمین موفقیت

در ادامه مراسم دکتر کودوسی در مورد مدل استارت آپی کار استودیو چینوا توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: استودیوی استارت آپی چینووا مدلی ۵ مرحله ای طراحی کرده است تا ایجاد استارتاپ های موفق را بیش از پیش امکان پذیر کند. مرحله اول «ایده» نامیده می شود. مرحله ای که جرقه های ناگهانی و مشکلات روزمره طی فرآیندی به ایده های خلاقانه تبدیل می شوند. مرحله بعدی «انتخاب ایده» نام دارد و در طی آن خلاقانه ترین، جذاب ترین و ممکن ترین ایده ها از میان انبوه ایده های جمع آوری شده در چینوا برای ورود به مرحله بعدی انتخاب می شوند. مرحله سوم با عنوان “اعتبار” جایی است که کارآفرینان خارجی به چینوا می پیوندند تا ایده های انتخاب شده را تأیید کنند. ایده هایی که از مرحله سوم عبور کرده و وارد مرحله بعدی یعنی «ساخت استارت آپ» می شوند، مبنای ایجاد استارت آپ های جدید در داخل چینوا خواهند بود. در این مرحله منابع مالی مورد نیاز برای ساخت استارتاپ، جذب نیروهای لازم و دستیابی به اهداف تعیین شده برای گام چهارم در اختیار مدیرعامل استارت آپ قرار می گیرد. اگر استارت آپ های ایجاد شده در گام چهارم موفق شوند و به اهداف تعیین شده دست یابند، وارد مرحله نهایی یعنی «رشد» می شوند و به یک شرکت مستقل تبدیل می شوند و از چینوا جدا می شوند. چینوا به عنوان یکی از بنیانگذاران تا زمانی که این شرکت ها را ترک کنند با آنها خواهد بود

استارت آپ های فعلی چینوا

دکتر کودوسی افزود: در حال حاضر ۶ استارت آپ در چینوا تاسیس شده اند و تیم های مختلف در چینووا سخت مشغول ساخت آنها هستند.

این استارت‌آپ‌ها که همگی برای ارائه راه‌حل خود به فناوری بلاک چین متکی هستند، با نام‌های ناتمام هوادار (یک پلتفرم هواداران برای بهبود روابط بین باشگاه و هوادارانش)، کیمیا (پرداخت ارز دیجیتال)، تخت (صرافی ارزهای دیجیتال در قالب) از در صرافی غیرمتمرکز)، فورچون (تامین مالی زنجیره ای) تامین)، زروان (ثبت لحظات ویژه و معامله آنها در قالب NFT) و ملک (سرمایه گذاری کوچک در املاک) شامل می شود.

Trigup، Xina Accelerator، Chinova companion

در ادامه این نشست خبری مهندس سید حمیدرضا علوی مدیرعامل شتابدهنده تریگ آپ یکی دیگر از زیرمجموعه های شیناسا درباره این مجموعه و همکاری آن با چینوا افزود: از سال ۹۳ تاکنون ۵۰ تیم در شتابدهنده تریگ آپ پذیرفته شده اند که ۶۰ درصد آنها ۶۰ درصد هستند. موفق هستند و ادامه می دهند.آنها زندگی ای دارند که حاصل صبر و تحمل سختی های اعضای تیم است. در سال ۹۶ شتابدهنده تریگوپ به طور کامل ارزش گذاری شد و سهام آن توسط گروه سناسا از فناپ خریداری شد که منجر به تسریع در امور و انعطاف تریگوپ شد.

وی افزود: تریگوپ که بی شک یکی از قدیمی ترین شتاب دهنده های کشور است و اولین شتاب دهنده ای است که توانسته در این زمینه به خارج از کشور صادرات داشته باشد، در مواردی که استارت آپ های بلاک چین نیاز به شتاب دارند، همراه با چینووا خدمات شتاب دهنده را برای آنها ارائه خواهیم کرد. .

استارت آپ استودیو مکمل سایر مدل های موجود است

مهندس نگی پورفر از اعضای هیئت مدیره چینوا گفت: استارتاپ استودیو مکمل ابزارهای حوزه نوآوری است، رقیب هیچ بخشی نیست و تشکیل آن به تکمیل زنجیره استارتاپ کشور کمک می کند.

نگی پورفر درباره یکی از نقاط قوت استارتاپ استودیو گفت: در استارتاپ استودیو با شکل گیری ایده ها در درون گروه، روی سوالات و مشکلات واقعی کار می کنیم، در حالی که گاهی می بینیم که به دلیل موفقیت یک استارتاپ، موج و فعالان زیادی وجود دارد. بوجود آمدند. اکوسیستم کارآفرینی کشور به سمت ساخت نمونه ای مشابه برای این استارت آپ پیش می رود. وی به عنوان شاهدی بر این مدعا به تعداد زیاد مبادلات ارزهای دیجیتال در ایران اشاره کرد که هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود.

دعوت چینوا از فعالان کارآفرینی

باید بگویم؛ گروه چینووا از فعالان اکوسیستم کارآفرینی کشور دعوت می کند تا به چینوا بپیوندند تا به عنوان ستاره های جدید در آسمان کارآفرینی ایران، استارت آپ های موفقی بسازند. صاحبان ایده های خلاقانه بلاک چین، کارآفرینان و افرادی از سازمان های بزرگ که فکر می کنند مشکلات سازمانی آنها با راه حل بلاک چین قابل حل است، می توانند از طریق وب سایت Chainova به آدرس www.chainova.net با این گروه تماس بگیرند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟