گزارش جدید وزارت کشور نشان می‌دهد که بسیاری از بحران‌ها و آسیب‌های روانی در جوانان تأثیری ماندگار در داخل و خارج از مدارس دارند.


اسکندریه، ویرجینیا برای پنجمین سال متوالی، سلامت روان آمریکا (MHA) گزارش سالانه وضعیت سلامت روان خود را منتشر کرده است که همه ۵۰ ایالت و ناحیه کلمبیا را بر اساس معیارهای بسیاری از سلامت روان و دسترسی رتبه بندی می کند. امسال، مینه سوتا با رتبه ۵۱ نوادا در رتبه اول قرار گرفت. این گزارش همچنین به بررسی آسیب های روانی در جوانان و تأثیر طولانی مدت آن بر عملکرد و رفتار در مدرسه می پردازد.

در حین تهیه گزارش، MHA 15 معیار مختلف را برای تعیین رتبه در نظر گرفت. MHA امیدوار است تصویری از وضعیت سلامت روان در میان جوانان و بزرگسالان برای برنامه ریزی، تجزیه و تحلیل و ارزیابی سیاست و برنامه ارائه دهد. ردیابی تغییرات در شیوع مسائل مربوط به سلامت روان و دسترسی به مراقبت های بهداشت روان؛ برای درک اینکه چگونه تغییرات در داده های ملی تأثیر قوانین و سیاست ها را منعکس می کند. افزایش گفت و گو و بهبود نتایج برای افراد و خانواده هایی که به سلامت روان نیاز دارند.

در حالی که بسیاری از وضعیت مراقبت های بهداشت روانی ما هنوز در حال فروپاشی است، بارقه های امید وجود دارد. از زمان انتشار اولین گزارش، MHA شاهد کاهش اندک اما دلگرم کننده ای در تعداد بزرگسالان آمریکایی با نگرانی های سلامت روان (از ۱۸.۱۹٪ به ۱۸.۰۷٪) و مشکلات مصرف مواد (از ۸.۷۶٪ به ۷.۹۳٪) بوده است. اما به طور کلی، تصویر هنوز هم بسیار تیره و تار است.

پل گیونفردو، رئیس و مدیر عامل سلامت روان آمریکا، گفت: «متاسفانه، گزارش ما نشان می‌دهد که افزایش نگران‌کننده افکار خودکشی در بزرگسالان و افسردگی شدید در بزرگسالان جوان وجود داشته است». اگرچه سلامت روان چیزی است که بیشتر و بیشتر مردم در مورد آن صحبت می کنند – بسیاری از مردم هنوز در حال مبارزه هستند. مردم به سادگی درمان مورد نیاز برای زندگی سالم و سازنده را دریافت نمی کنند – و بسیاری از آنها راهی برای خروج نمی بینند.

تخمین زده می شود که بیش از ۹.۸ میلیون بزرگسال افکار جدی خودکشی داشته باشند – افزایش ۲۰۰۰۰۰ نفری نسبت به سال گذشته. بیش از دو میلیون جوان از افسردگی شدید شدید رنج می برند. و این فقط جمعیت تشخیص داده شده است. به طور متوسط ​​بین شروع علائم تا زمانی که افراد تحت درمان قرار می گیرند، ۱۰ سال طول می کشد. بیش از ۲۴ میلیون نفر مبتلا به بیماری روانی درمان نمی شوند.

گزارش MHA همچنین به ترومای دوران کودکی و تأثیر درازمدت آن تأکید می‌کند و داده‌هایی را منتشر می‌کند که نشان می‌دهد چقدر می‌تواند بر جوانان مدرسه تأثیر بگذارد. جوانانی که تحت تأثیر تروما قرار گرفته اند، بیشتر احتمال دارد که مدرسه را از دست بدهند، خود را خارج از کلاس درس بیابند یا با تحصیلات خود مشکل داشته باشند. به عنوان بخشی از برنامه غربالگری آنلاین MHA، در سال ۲۰۱۵، MHA یک صفحه نمایش ناشناس را برای بزرگسالان جوان معرفی کرد، فهرست بررسی علائم کودکان (PSC).

از زمان معرفی PSC، ۱۱۶۶۸۳ بزرگسال جوان غربالگری شدند و ۵۶۹ نفر برای شناسایی خود به عنوان بازماندگان تروما انتخاب شدند. خود توصیف شده:

  • ۶۷ درصد از ممتحنین اظهار داشتند که اغلب برایشان مشکل است که در مدرسه تمرکز کنند.
  • ۷۳ درصد گزارش کردند که اغلب احساس غمگینی یا ناراحتی می کردند، در حالی که ۶۴ درصد گزارش کردند که اغلب احساس ناامیدی می کردند.
  • ۵۸ درصد اظهار داشته اند که با معلمان خود مشکل دارند و همین درصد نیز اعلام کرده اند که با کودکان دیگر درگیر شده اند.
  • ۶۶ درصد گزارش کردند که اغلب احساس ناراحتی یا عصبانیت می کردند.
  • در میان کسانی که به عنوان بازماندگان تروما شناسایی شدند، ۹۴٪ نیز برای PTSD نمره مثبت گرفتند. ۶۸٪ آزمایش افسردگی اساسی مثبت بود. ۹۶ درصد از بیماران در معرض خطر روان پریشی غربالگری شدند و ۶۳ درصد از نظر اختلال دوقطبی مثبت بودند.
  • ۴۳ درصد از جوانانی که به عنوان بازماندگان تروما شناسایی شده اند، هرگز تحت درمان یا حمایت بهداشت روانی قرار نگرفته اند، در حالی که ۴۰ درصد گفته اند که هرگز هیچ درمان یا حمایت بهداشت روانی دریافت نکرده اند.

MHA قویاً از ادغام خدمات سلامت روان در سیستم آموزشی حمایت می کند. نشان داده شده است که مداخلات بهداشت روانی دوره‌های شرایط سلامت روان را کوتاه می‌کند و از ایجاد شرایط شدیدتر جلوگیری می‌کند، و مدارس می‌توانند با اجرای برنامه‌های آگاه از تروما که نشان داده شده است به دانش‌آموزان آسیب دیده از تروما کمک می‌کنند، نقش مهمی ایفا کنند.

گونفردو در پایان گفت: «فرزندان ما فریاد می زنند. ما باید به بهبود دسترسی به مراقبت و درمان ادامه دهیم، و باید به شناسایی زودهنگام و مداخله زودهنگام برای همه افرادی که نگرانی‌های مربوط به سلامت روان دارند، اهمیت دهیم. ما باید قبل از وقوع بحران‌ها و تراژدی‌ها – قبل از مرحله ۴ – به این نگرانی‌های مربوط به سلامت روان بپردازیم.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر