گلایه از خبرنگاران استان سمنان بی معنی است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سیدمحمدرضا هاشمی عصر پنجشنبه در نشستی به همت اتاق خبرنگار، روز خبرنگار را گرامی داشت. گوشت خوک دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه بیانیه خبرنگار باید روشنگر و راهنما باشد سقوط وی بیان کرد: معیار و زیربنای خبر به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی جهاد تبیین و امید است و به همین دلیل باید تاکید کرد که هر روز روز خبرنگار است چرا که خبرنگار در حق است. مفهوم کلمه مدافع حقوق مردم محسوب می شود.

وی با بیان اینکه گلایه از خبرنگار فایده ای ندارد افزود: نقد منصفانه خوب است و ما از آن استقبال می کنیم و این رویه دولت ریاست جمهوری و حاکمان آن خواهد بود زیرا معتقدیم نقد یعنی رشد و مسیر یابی و خبرنگاران. قطعا مخالف تخریب و توهین هستند.

استاندار سمنان با بیان اینکه باید در زمینه تبلیغات در روزنامه ها و مجلات شرایط به خوبی مدیریت شود گفت: خبرنگاران باید به موقع اخبار را به اطلاع مردم برسانند و عجله بدون دقت گاهی باعث می شود اخبار جعلی به گوش مردم برسد.

وی با بیان اینکه باید در راستای همدلی و ایجاد وحدت کمک کنید، در سایه وحدت باید انسجام و صمیمیت داشته باشیم تا توسعه متوازن و استان رو به جلو باشد، گفت: در زمینه توسعه اقتصادی و پروژه های عمرانی و توزیع اعتبارات، توزیع اعتبار تبصره ۱۸ از غرب استان اقدامات خوبی از ایوانکی تا شرقی ترین استان عباس آباد میامی انجام شده است که این توسعه جز در سایه همدلی محقق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ۱۵ هزار میلیارد تومان وجوه بانکی از محل سفر رئیس جمهور در اختیار استان قرار گرفت، گفت: بیش از ۴ هزار میلیارد تومان در حوزه عمرانی و بیش از یک هزار میلیارد تومان در حوزه دارو، در حوزه جهاد، منابع طبیعی، نوسازی مدارس و… به استان اختصاص یافت و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز به این استان اختصاص می یابد.

استاندار سمنان گفت: بیش از ۱۲ هزار خانوار در استان سمنان تا سقف ۱۵ میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند که تاکنون ۵ هزار فقره آن پرداخت شده و مابقی در مرحله پرداخت است.

با بیان اینکه بیش از ۱۷۰۰ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی استان وجود دارد که وقتی وارد استان شدیم متوجه شدیم ۱۴۸ واحد تعطیل شده است و تاکید کرد: همانطور که از ابتدا اعلام کرده ایم اجازه یک واحد را نخواهیم داد. واحدی که در این منطقه تعطیل می شود، حتی مشکلات ۴۵ واحد را حل کرده و دوباره به تولید رساندیم که ۱۳۰۰ شغل تثبیت شد.

وی با بیان اینکه ۱۴.۴ درصد تسهیلات بانکی بر اساس ماده هجدهم استخدامی کشور متعلق به استان سمنان است، گفت: از نظر مسکن حتی در بیارجمند با همه سختی ها و در دولت حجت الاسلام رئیسی موفق به تامین زمین شدیم. ۶۰ هزار واحد مسکونی شامل ۳۰ هزار مسکن در سراسر استان سمنان و ۳۰ هزار واحد مسکونی در شهر ایوانکی ساخته می شود که در کنار این مسائل، ساخت ۱۲۰۰ واحد روستایی ادامه خواهد داشت.

فرشید فلاح لاله زاری مدیرکل حوزه رهبری اسلامی استان سمنان نیز در این دیدار و در سخنانی کوتاه خبرنگاران را به ارتباط با یک سامانه رسانه ای دعوت کرد و گفت: از این پس معیارهای وزارت ارشاد برای تعیین خبرنگار در کشور خواهد بود آه تو این رسانه ای خواهد بود که تاکنون ۸۲ هزار نفر در این ارتباط در سراسر کشور ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه رسانه های استان سمنان باید نسبت به این ثبت نام اقدام جدی کنند، اظهار داشت: حمایت و برنامه های همه جانبه وزارت ارشاد از خبرنگاران از این پس با ضوابط سامانه رسانه میسر می شود.

به گزارش مهر، در این مراسم از ده تن از فعالان و خبرنگاران رسانه ای و پیشکسوتان عرصه خبر و رسانه شهرستان شاهرود به نمایندگی از جامعه رسانه ای آن شهرستان تجلیل شد. خاطره گویی و موسیقی از دیگر بخش های این مراسم بود که به دلیل ایام محرم در شهرستان شاهرود زودتر از موعد مقرر برگزار شد.