گلباران محل شهادت شهیدان انصاری و نورانی/ دل شهید انصاری مملو از عشق به مردم و انقلاب است.


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صبح امروز محل شهادت شهید علی انصاری استاندار سابق گیلان و شهید نورانی معاون سابق استانداری در خیابان لاکانی با حضور استاندار گیلان، معاون عمرانی استانداری گیلان. فرمانده اجتماعی سپاه قدس گیلان، خانواده شهید انصاری و سایر مسئولان استان گلباران شدند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان در این مراسم برگزاری مراسم یادواره شهدا را نشانه تعهد و علاقه مردم فهیم و ولایتمدار این خطه به شهدا و ترویج آرمان ها دانست. فرهنگ انقلاب اسلامی دلیلی است که باید به آن توجه کرد.

اسدالله عباسی شهیدان انصاری و نورانی را از مصادیق بارز رهبران سبک انقلاب اسلامی دانست و گفت: شهیدانی چون انصاری و نورانی که دلشان سرشار از عشق به دین، خدمت به مردم و کشور و پایبندی به فرهنگ نفس است. -ایثار و مقاومت و تلاش برای اعتلای آرمان های انقلاب و امام شهیدان همیشه عزیز مردم هستند.

وی با بیان اینکه شهادت شهید انصاری نعمت الهی بود، افزود: شهید انصاری می دانست که شهید از دنیا می رود و همیشه می گفت مرا بکش زیرا هر قطره خونم انصاری می شود.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی همچون شهید انصاری و نورانی چراغ راه مسئولین و مردم و املاک هستند، گفت: این شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی هستند.

عباسی با بیان اینکه مسئولان باید همواره خود را مدیون خون پاک شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس بدانند، گفت: برای بقای این نظام خون های زیادی بر روی زمین ریخته شده است لذا همه مسئولان همیشه باید به خون پاک شهدا واجب دانست و در همه امور باید به این نکته توجه داشت که هر چه داریم از این شهداست.

همسر شهید علی انصاری نیز در این مراسم با بیان اینکه رفتار شهید انصاری باید الگویی برای همه مسئولان و جوانان شود، اظهار کرد: این شهید بزرگوار در همه عرصه ها فردی متدین و با شخصیتی بسیار معنوی و رفتاری این بود. شهید باید بله الگوی جوانان در محل کار و خانه و در روابطشان با خانواده و دوستان شود.

دانش کاظمی شهید کاظمی را متعلق به کل استان گیلان دانست و افزود: گرامیداشت یاد و خاطره شهید انصاری پس از ۴۱ سال نشان از نفوذ شهید انصاری در دل مردم دارد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به روحیه ایثارگری شهید انصاری و نورانی گفت: آرزوی شهید انصاری همیشه رسیدن به شهادت در راه خدا و خدمت به مردم بود و در نهایت به آرزوی دیرینه خود رسید. شهادت

همسر شهید انصاری با بیان اینکه انصاری محبوب ترین استاندار کشور بود، گفت: در ابتدای حضور شهید انصاری در گیلان، دشمنان ما تلاش کردند تا او را به شهادت برسانند و شهید انصاری هرگز خود را به عنوان استاندار گیلان به مردم معرفی نکرد او همیشه خود را خدمتگزار مردم می دانست.

دانش کاظمی با اشاره به اینکه دشمنان ما در آن زمان از سخنان شهید انصاری هراس داشتند، گفت: آمریکا بزرگترین تروریست جهان است و حوادث ۴۴ سال انقلاب اسلامی ایران نشان می دهد که آمریکا جنایتکار بزرگی است.

به گزارش فارس، شهید علی انصاری و شهید علیرضا نورانی در ۲۴ تیر ماه ۱۳۶۰ در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان و یک هفته پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در مسیر استانداری به شهادت رسیدند. گیلان در خیابان لاقانی در راش منافقین کوردل به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید