یوم العباس نماد قدرت و افتخار شیعه است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوز


خبرگزاری مهر – گروه استان ها، زهرا مقدمی: اینجا هر گوشه ای بوی محرم می دهد و همه جا طنین «یا عباس» و صدای دردناک «آه تو شمع خانگی حرام قربانیان اولین عباس» شنیده می شود. اینجا هر نقطه ای به وسعت محرم الحرام رنگ محرمی گرفته است که توجه را به خود جلب کرده است.

امروز یام است العباس و شهر زنجان در قالب هیئت تعزیه حسینیه اعظم زنجان محل اجتماع همه عدالتخواهان جهان از هر مذهب و فرقه ای شده است، اینجا همگان عدالت و آزادی را در عبارت لبیک یا حسین تعبیر می کنند.

هشتم محرم، نمایش عشق و ارادت زنجانی به شهدای کربلاست که در فضای شهر طنین انداز می شود و امروز در مکانی فراتر از تاریخ ۱۴۰۰ سال پیش ندای لبیک یا حسین را فریاد می زنند تا به جهانیان نشان دهند که آنها امروز پیرو راه سید و سالار شهیدان هستند و در ایران اسلامی زیر سایه ولایت در برابر مستکبرین ایستاده اند.

امروز عزاداری زنجانی نقطه عطفی در تاریخ است، تاریخی که ۱۴۰۰ سال پیش خونین شد و خط قرمز آن خون امروز در امتداد تاریخ در ذهن شهر حسینی گواه این تعبیر است. عشق و علاقه به شهدای دشت کربلا و سالار شهیدان.

روز هشتم محرم زنجان به تمام جهان می رسد و می توان اوج وحدت، عزت، اقتدار و شکوه شیعه را در اتحاد و وحدت تجمع میلیونی مردم در موکب باشکوه حسینه اعظم زنجان مشاهده کرد.

هشتم محرم روز نیست بلکه فرصتی است برای نشان دادن دریایی از محبت و اخلاص به خط سرخ شهادت و ولایت، آری زنجان است. دریای جوشش عشق به تن رها شده زیر سم اسب ها، دست های بریده در صحرای کربلا، برای علی اکبر، علی اصغر و زنی که با همه رنج هایش به پا خاست. نختین تاریخ قابل احترام بایستید

آری عشق اینجاست، شوری بزرگ و پاک که فقط عباس و حسین سرداران خونین بال کربلا فریاد می زنند. عباسی که فرمانده سپاه عشق بود و مردانه در مقابل تزویر ایستاد. او کوتاه آمد و گفت که عشق منطقی نیست جز بستن معشوق، حتی اگر پیوند در دریای خون باشد.

طوفان ها می خوابند، اما پرچم حسین نه

آری، بادها و طوفان ها می خوابند، ولی پرچم حسین (ع) نمی خوابد. زمانی که حاج ولی الله کلامی، غزل سرای معروف آذربایجانی خشم می خواند، اقیانوس جوشان مردم به فریاد او پاسخ می دهد و نمایشی باشکوه و بی اندازه از عشق و ارادت به سرور و سالار شهیدان و اجلاس بزرگ عاشقان خط سرخ امام حسین(ع) را نشان می دهد.آ) به دنیا نشان داده می شوند.

روز هشتم محرم در زنجان یوم العباس معروف است و در این روز عبارات ناب و ساده عزاداری وجود دارد قسط سالار شهیدان به نمایش گذاشته شده است که نمونه و الگویی در سبک مرثیه و اشعار و مرثیه است.

امروز در زنجان یوم العباس یک جامعه بزرگ و معنادار ایجاد شد، جامعه شیعه و سنی، مسیحیان و غیره. آمد تا عشق و فداکاری در فریاد آزادی و عدالت امام حسین(ع) نشان دهد.آ) و با شعار «یا حسین» و «یا عباس» تفسیر کنید.

اینجا حضور مردم تعبیری جهانی دارد، اینجا زنجان پایتخت شور و شعور حسینی شاهد نمایش خاصی از عشق و محبت است، اینجا شکوه حضور عزاداران اباعبدالله به نمایش گذاشته شده است تا جهانیان می توان بار دیگر شاهد شیفتگی حسینیه بزرگ زنجان بود.

روز هشتم محرم زنجان به اندازه تمام دنیا می شود و در حسینیه باشکوه اعظم زنجان می توان اوج وحدت، عزت، اقتدار و شکوه شیعه را در وحدت و یگانگی اجتماع میلیونی مردم مشاهده کرد.

روز هشتم محرم زنجان به اندازه تمام دنیا می شود و می توان اوج وحدت، عزت، اقتدار و شکوه شیعه را در وحدت و یگانگی اجتماع میلیونی در حسینیه باشکوه اعظم زنجان مشاهده کرد. هشتم محرم روز نیست بلکه فرصتی است برای نشان دادن دریایی از محبت و اخلاص به خط سرخ شهادت و ولایت، آری زنجان است.

همه برای محبت و حاجت آمدند، یک نفر برای تشکر از کرامت آقا امام حسین(ع) آمد.آ) و آدم آمده است تا غم خود را تنها در اشک های عشقش به مصیبت شهدای صحرای کربلا بجوید. عاشیقان حسین (آ) آنهایی که می توانستند بیایند و کسانی که نمی توانستند از دست بدهند در این همایش بزرگ و باشکوه شرکت کردند. تابی می کنند، کشور کوچه های دسته عزاداری حسینی مملو از انبوه مسافرانی است که از شهرها و روستاهای نزدیک و استان های بسیار دور برای شرکت در محفل بزرگ عاشقان حسینی به زنجان آمده اند.آ) شرکت کردن.

وقتی عشق را خونین و امام حسین (ع) تعبیر کردند.آ) که در کشتارگاه عشق عجیب، فریاد کی کمکم می کند حسین (آ) راه تاریخ را سپری کرد و امروز در شهر زنجان هزاران نفر در جامعه‌ای بی‌نظیر فریاد می‌زنند که طوفان‌ها و بادها می‌خوابند، اما پرچم حسین (ع) نمی‌خوابد.

بچه های دیروز زنجان که امروز مرد بزرگی شده اند، چقدر از صدای دل انگیز و غرورآفرین استاد کلامی یاد می کنند که «هانسی» صدا می زد. گروه آره ملاس جنگ ها / شیلرین حضرت عباسی جنگ هایعنی «کدام گروه چنین استادی دارد / اینها شیعیان هستند که حضرت عباس را دارند».

روز عباس امسال زنجانی ها با شاه بیتم بنین ناشنوا شد عزادارند: «من خادم / من سایه علم حیدر / لبیک ابوالفضل / لبیک ابوالفضل».

تاریخچه فرمت دریافت می کنم قدمت حسینیه به قرن گذشته برمی گردد

تاریخچه فرمت دریافت می کنم قدمت این مسجد و حسینیه به قرن گذشته بازمی گردد بر اساس اولین سند مکتوب ممهور به مهر حاج میرزا لطف الله شیخ الاسلام و آخوند ملاکاظم. صفرالمظفر ۱۲۹۵ هجری قمری در زیر ثبت شده است وقف نامه دو نفر نیکوکار و نیکوکار به نام های (حاج میرزا محمد نگی و حاج میرزا بابایی) تاجرانی که دو در مغازه را وقف صحیح شرع کردند. هستنددارم میام.

در این نامه اهدایی، با اخطار مشخص شده است جناب عالی (مخوند ملاعلی اصغر روضه خان) به وسیله آقای ابی عبدالله الحسین (آ) می توانند از اول محرم تا دوازدهم محرم هر طور که صلاح بدانند در تکیه حسینیه خرج کنند.

دومین سند مکتوب که ممهور به مهر آقا (سید عبدالرحیم مجتهد و سید علی و جناب شیخ ابراهیم) است مربوط به تاریخ شوال ۱۳۲۲ هجری قمری است که توسط شخصی به نام (حاج محمد هاشم شریف) نوشته شده است. دانشمندان) وقف شرعی و حبس مناسب جاویدان همه آنها یک منطقه دارند ششدانگ و یکی شعر و دو سوم شعر یک روستا دهجلال از جانب راندن ساگاسرود خمسه با توابع سفره خانه و ساختمان های فرعی و مزارع مایع و دعا و مراتع و دستکاری کنندگان و استخر و مایا و عیون و انهار و مستغلات و ابنیه و محل اکداس و تاراکین از حضرت سیدالشهدا ارواح دنیاها از جانب رستگاری حسینیه اعظم زنجان هیئت امنای این مکان مقدس همواره از توان و ظرفیت موجود برای ترویج فرهنگ عاشورا و کیفیت تشییع شهدا استفاده کرده و با سازماندهی نیروی انسانی مخلص توانسته این مکان را مدیریت کند. در مرحله فعلی به سطح نسبتا مطلوبی رسیده است.

در بخش فرهنگی یک کتابخانه و یک دپارتمان ایجاد کنید شنوایی و تصویری و پخش نوارهای سخنرانی و مبلغان و پخش آنلاین مراسم ترحیم و غیره. به همه جهانیان و در بخش مذهبی اقامه نماز و عزاداری و اعیاد امام طاهرین علیه السلام و ایراد سخنرانی در حد توان، برگزاری مراسم باشکوه دهه محرم و عزاداری شب تاسوعا که حدود ۴۵ روز تا دو ماه فقط برای این مراسم برنامه ریزی شده است کوچک و جلسات زیادی برگزار می شود.

مراسم سوم شعبان سالروز ولادت حضرت ابا عبدالله الحسین (آ) که به صورت ویژه در این حسینیه برگزار می شود. برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان که به صورت اقامه نماز جماعت و سخنرانی و مداحی می باشد. برگزاری مراسم هفتگی عبادت عاشورا در شامگاه جمعه و دعای ندبه در صبح جمعه و با استقبال خیل عظیم مردم به ویژه جوانان از جمله برنامه هایی است که به طور مستمر در این حسینیه برگزار می شود.

حضور سخنرانان معروف و بزرگی چون حاج اصغر زنجان، استاد ولی الله قلمی، سید یوسف. شبیریسیدمحمود حسینی مرتضی حیدری، حاج جواد رسولی و… جلوه خاصی به عزاداری حسینه اعظم بخشیده اند به گونه ای که امروز شکوه این مردم در اقصی نقاط ایران به گوش می رسد.