۷ عادت ساده برای سلامتی بهتر در سال جاری


برای مشاهده بهبود در سلامت جسمی و روانی خود لازم نیست کل زندگی خود را تغییر دهید. عادت های کوچک و ساده در طول زمان تاثیر زیادی دارند. پایدارتر و انجام پذیرتر است!

او می گوید: «چیزهای کوچک نتایج بزرگی دارند. روانشناس بالینی کوین گیلیلند، روانشناس. خواه روی خواب خود کار می کنید، زمان کمتری را در رسانه های اجتماعی صرف می کنید، یا فعالیت بدنی بیشتری دارید، چیزهای زیادی در دست دارید – بازوهای ما – که می تواند مزایای عمده ای برای سلامت روحی و جسمی ما داشته باشد. این بسیار دلگرم کننده است! ”

۷ عادت سالم پایدار که باید در سال ۲۰۲۲ به برنامه روزانه خود اضافه کنید

با در نظر گرفتن همه این موارد، برخی از کارهای کوچکی که می‌توانیم انجام دهیم (در مورد کارهای ساده، رایگان و مؤثری صحبت می‌کنیم که در حال حاضر می‌توانید انجام دهید!) که تأثیر مثبتی بر سلامت جسمی و روانی شما خواهد داشت، چیست؟

شماره ۱ مالک سلامت پزشکی خود باشید

مهم نیست چه سنی دارید یا چه شرایطی دارید، دنیای مراقبت های بهداشتی وحشتناک است. ویزیت پزشک، صورت حساب های پزشکی، آزمایشات آزمایشگاهی، اوراق بیمه… ممکن است احساس خستگی کنید. برای به دست آوردن مجدد احساس اختیار برای سلامتی خود، سعی کنید عادت به برنامه ریزی پیشگیرانه ویزیت های معمولی را شروع کنید. یک روز را در اوایل سال انتخاب کنید و هر چیزی را که می خواهید تحت پوشش قرار دهید برنامه ریزی کنید: ویزیت فیزیکی سالانه، ویزیت چشم پزشک برای معاینه چشم، تمیز کردن روتین دندان – هر چیزی که می توانید فکر کنید، و هر آنچه که با نیازهای سلامتی شما مطابقت دارد. داشتن همه اینها در کتاب ها به شما کمک می کند تا احساس موفقیت کنید و سپس بازدید شما مشخص خواهد شد. دور از چشم، دور از ذهن.

شماره ۲ ساعت خواب و بیدار شدن را تنظیم کنید

چطوری میخوابی؟ آیا از مقدار زمانی که در طول روز دارید راضی هستید؟ وقتی بیدار شدی خوشحالی؟ آیا احساس می کنید که یک برنامه منظم برای خواب دارید؟

فهرستی از سلامت خواب خود تهیه کنید. اگر در طول روز زمان بیشتری را برای خود می خواهید، یا به یک ساعت اضافی برای ورزش در صبح نیاز دارید اما به نظر نمی رسد در یک ساعت معقول به رختخواب بروید. شروع کنیدشاید زمان آن رسیده که در برنامه خواب خود تجدید نظر کنید و خود را تنظیم کنید. “خواب قدرت است!” دکتر گیلیلند می گوید. این داروی خوبی برای ذهن و بدن شماست.

اگر احساس جاه طلبی خاصی می کنید، ممکن است به این معنی باشد که زنگ ساعت خود را یک ساعت زودتر از زمان بیداری معمولی تنظیم کرده اید… اما برای بقیه ما که فوق بشر نیستیم و نمی توانیم میل به چرت زدن را غلبه کنیم، می تواند حتی گام های کوچک تری بردارد.

ابتدا چیزی در دسترس را امتحان کنید: زمان خواب خود را – هر هفته ۱۵ دقیقه – به مدت یک ماه کاهش دهید. در نهایت، این به یک ساعت کامل خواب اضافه می کند. از آنجا، ممکن است به اندازه کافی انرژی داشته باشید که هر روز صبح ۱۵ دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید. این تکنیک تنظیم دقیق برنامه خواب خود را امتحان کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. برای ترفندهای خواب بیشتر، این نکات را امتحان کنید!

#۳ هیدراتاسیون خود را افزایش دهید

این را زیاد می گوییم اما لطفا به نوشیدن آب بیشتر فکر کنید! اکثر آمریکایی ها کم آب هستند – و آب می تواند بر آن تأثیر بگذارد. زیاد. مناطق از زندگی تو. آیا هنوز شک دارید؟ در اینجا همه چیزهایی است که می خواهید بدانید!

با اولین H2O خوب، خواب، سلامت روانی، وضوح ذهنی، نشاط فیزیکی، فیزیولوژی و سطح انرژی خود را تقویت کنید.

چگونه می توانیم در سال ۲۰۲۲ به این مهم دست یابیم؟ عادت ردیابی هیدراتاسیون بدن خود را (در یک مجله، در یک برنامه، روی تخته و غیره) و/یا یک هدف هیدراتاسیون روزانه تعیین کنید. آگاه بودن در مورد مصرف بیشتر آب باید به تغییر تمرکز شما برای ایجاد این عادت جدید آب کمک کند.

شماره ۴ مرزهای فنی ساده را تعیین کنید

سعی کن فایل درست کنی معمولا محدودیت های تکنولوژی امسال؛ بسیاری از ما بدون اینکه بدانیم انرژی خود را از تلفن، ایمیل و رسانه های اجتماعی تخلیه می کنیم! این احتمالاً شامل شارژ کردن تلفن خود از تخت خود می شود تا به عنوان آخرین کاری که قبل از چرت زدن انجام می دهید و اولین کاری که از خواب بیدار می شوید در اینستاگرام یا TikTok اسکرول نکنید.

یکی دیگر از مرزهای فنی می تواند تنظیم Do Not Disturb برای ساعات مشخصی از روز باشد تا به مغزتان فضای کمی برای تنفس بدهد. شاید یک روز کامل در هفته را از تلفن خود دور کنید! چیزی ساده و قابل دستیابی را برای شروع انتخاب کنید و ببینید این عادت – و سال – شما را به کجا می برد.

مربوط: چگونه مرزها را تعیین کنیم و چرا باید

شماره ۵ برای سلامت روان خود یک کار انجام دهید

یکی دیگر که دلهره آور به نظر می رسد اما می توان آن را به مراحل ساده تر تقسیم کرد. ابتدا، همانطور که در مورد خواب انجام دادیم، باید یک موجودی تهیه کنیم. چه احساسی دارید؟ سلامت روان شما در مقیاس ۱ تا ۱۰ چگونه است؟ چه بخش هایی در زندگی شما ممکن است به مراقبت بیشتری نیاز داشته باشد و آیا از حمایت کافی برخوردار هستید؟

یک کاری که امروز می توانید انجام دهید: یک درمانگر پیدا کنید – یک درمانگر در شبکه بیمه خود یا یک مشاور یا روانشناس دارای مجوز در نزدیکی خود. برای مشاوره وقت بگیرید. اگر برای جلسات انفرادی آماده نیستید، یک برنامه درمانی را دانلود کنید یا ببینید آیا فرصت های مشاوره گروهی برای شما وجود دارد یا خیر. وضعیت را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی در بیرون وجود دارد – شما شایسته دریافت حمایت از سلامت روان هستید.

مربوط: راه های جدید برای تقویت سلامت روان

شماره ۶ یک عادت غذایی جدید انتخاب کنید

برای شروع یک عادت غذایی سالم جدید، نیازی به سفارش آبمیوه یا رژیم غذایی معمولی ندارید. در واقع بهتر است از چیزی شروع کنید خیلی کوچکترین کمتر احتمال دارد که شکست بخورید یا شکست بخورید و بنابراین ناامید خواهید شد و کاملاً تسلیم خواهید شد.

شما به سادگی می توانید با پیگیری آنچه می خورید بدون ایجاد هیچ تغییری شروع کنید. فقط نظارت بر عادات غذایی خود و وارد کردن هوشیاری به تمرینات غذایی خود می تواند شروع به ایجاد تفاوت مثبت کند. اگر آماده‌اید قدم بعدی را بردارید، خوردن یکی از سبزیجات سبز – اسفناج، آووکادو و مارچوبه – را هر روز در نظر بگیرید. از آنجا می توانید به هر وعده غذایی سبزی اضافه کنید (ببینید این گلوله های برفی چگونه هستند؟).

اگر احساس می‌کنید پیشرفته‌تر و ماجراجوتر هستید، این نکته داغ از متخصص تغذیه، لیزا ماستلا، RD، بنیانگذار Bumpin’ Blends را امتحان کنید: او می‌گوید: “رنگین کمان را بخور.” روزانه از انواع سبزیجات و میوه ها استفاده کنید. هر روز پنج رنگ مختلف از غذاهای گیاهی را هدف قرار دهید و هر روز همان رنگ ها را نخورید – تنوع بسیار مهم است. “

شماره ۷ “ورزش” را امتحان کنید

میان وعده را تمرین کنید هر زمان که چند دقیقه وقت دارید، در طول روز به صورت دسته‌ای حرکت کنید. این مفهوم برای برنامه های شلوغ شگفت انگیز است. می‌توانید هر ساعت یک زنگ هشدار برای بلند شدن و حرکت در اطراف تنظیم کنید یا حتی از برنامه FitOn برای تنظیم یادآورهای تمرین استفاده کنید. می‌توانید چند تمرین ده دقیقه‌ای را برای تمرین در طول روز انتخاب کنید!

شما همچنین می توانید هدف خود را تعیین کنید که فقط پنج دقیقه در روز حرکت کنید. در واقع، کمی “میان وعده” ورزش. چه کشش پنج دقیقه ای باشد یا شاید پنج دقیقه باسنشما خود را برای موفقیت آماده خواهید کرد هر روز حرکت ثابتی داشته باشید – این می تواند به عادات ورزشی حتی بزرگتر تبدیل شود!

برای سال ۲۰۲۲ سالم آماده شوید

دکتر گیلیلند می‌گوید هر کدام را که انتخاب می‌کنید، «فقط امروز یک کار کوچک انجام دهید، سپس فردا نگران چیز دیگری باشید». “چیزی که ما دریافتیم این است که این حرکت خوب، این عادات خوب … همه چیز شروع به سرایت به چیزهای دیگر می کند. اگر کمی شروع به راه رفتن کنیم، تمایل داریم به خوردن کمی سالم تر فکر کنیم و غیره.” یک عمل خوب دیگری را ایجاد می کند و یک اثر گلوله برفی ایجاد می شود. چه عادت ساده ای را امتحان خواهید کرد؟

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر