10 روش طبیعی برای از بین بردن جوش های سر سیاه از صورت و صورت


زن شاد از ماسک بینی برای از بین بردن جوش های سر سیاه استفاده می کند

آیا به دنبال راه هایی برای از بین بردن جوش های سر سیاه از صورت و بینی خود هستید ، بدون این که هزینه زیادی برای نسخه و داروهای بدون نسخه صرف کنید؟ جای درستی آمدی. شایع ترین مساله ای که مردم با آن روبرو هستند ، ظاهر شدن جوش های سرسیاه مزاحم است که برای چشم انسان ناخوشایند به نظر می رسند. این منافذ مسدود شده با گذشت زمان درشت می شوند و باعث می شوند پوست ما نامرتب به نظر برسد.

خوشبختانه از بین بردن جوش های سرسیاه کار سختی نیست مگر اینکه نکات و راهکارهای مناسب را بدانید که در ادامه به آنها می پردازیم.

جوش های سر سیاه چیست؟

جوش سر سیاه منافذی است که با روغن طبیعی به نام سبوم انسداد می شود. با بزرگ شدن این منافذ در اثر تجمع چربی ، قرار گرفتن در معرض هوا منجر به رنگ تیره آن می شود ، به همین دلیل به آن جوش سر سیاه می گویند.

علت ایجاد جوش های سر سیاه چیست؟

  • غدد چربی در پوست ما مقدار زیادی چربی یا چربی ترشح می کنند.
  • نوسانات هورمونی در دوران قاعدگی یا پیشگیری از بارداری که منجر به افزایش تولید روغن می شود.
  • مصرف داروهای خاص مانند آندروژن ها ، کورتیکواستروئیدها یا لیتیوم.
  • تجمع باکتری هایی به نام Propionibacterium acnes در سطح پوست.
  • فولیکول های مو تحریک پذیر به دلیل سلول های مرده مداوم پوست.

بیایید 10 روش را بررسی کنیم که می توانید جوش های سر سیاه را به صورت طبیعی از بین ببرید.

لیمو و عسل

لیمو و عسل بهترین داروهای خانگی برای از بین بردن جوش های سرسیاه از صورت هستند. به سادگی نصف قاشق چایخوری عسل و نصف آب لیمو را ترکیب کرده و به مدت 15 دقیقه روی صورت بمالید. سپس آن را با آب ولرم بشویید. عسل یک مرطوب کننده طبیعی است که دارای خواص آنتی اکسیدانی است و به از بین بردن جوش های سرسیاه کمک می کند. از سوی دیگر ، لیمو غنی از ویتامین C ، پتاسیم و کلسیم است که به درمان جای جوش و جوش های سرسیاه کمک می کند. این بسته را می توان 2 تا 3 بار در هفته برای بهترین نتیجه استفاده کرد.

سفیده تخم مرغ

برای این درمان ، دو قاشق چای خوری آب لیمو را با دو سفیده تخم مرغ ترکیب کرده و آنها را خوب با هم مخلوط کنید. این را روی صورت بمالید و پس از خشک شدن ، یک دستمال تمیز را روی آن قرار دهید. یک لایه دیگر از مخلوط را روی آن قرار دهید و بگذارید چند دقیقه بماند. بافت را به آرامی بکشید ، که تمام جوش های سرسیاه استخراج شده روی آن قرار دارد. صورت را با آب ولرم بشویید تا عطر تخم مرغ از بین برود. پروتئین های موجود در تخم مرغ به سفت شدن منافذ و کوچک شدن فولیکول ها کمک می کند. این کار را می توان دوبار در هفته برای نتایج مطلوب انجام داد.

خمیر دندان و نمک

خمیر دندان به دلیل پاک کنندگی شناخته شده است و نمک یک ضد عفونی کننده موثر است که سلول های مرده پوست را از بین می برد. یک قاشق چایخوری نمک و خمیر دندان را مخلوط کرده و چند دقیقه روی صورت خود بمالید. وقتی خشک شد ، از مقدار کمی آب برای مالش در حرکات دایره ای استفاده کنید. یک مکعب یخ بردارید و روی ناحیه قرار دهید تا منافذ سفت شوند. این را می توان دو بار در هفته تکرار کرد.

جوش شیرین و لیمو

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط با نصف لیمو بردارید و آن را روی صورت بمالید تا خشک شود. از انگشتان خود برای مالیدن ناحیه در حرکات دایره ای با استفاده از آب استفاده کنید. پس از اتمام کار ، صورت را با آب ولرم بشویید. جوش شیرین تعادل طبیعی Ph را بازیابی می کند و همزمان به عنوان لایه بردار عمل می کند. از طرف دیگر ، لیمو به دور نگه داشتن همه باکتری ها کمک می کند. این بسته را بیش از یک بار در هفته استفاده نکنید.

بخار

بخار یک داروی عالی برای از بین بردن جوش های سرسیاه و هرگونه چربی اضافی روی صورت است. آب را بجوشانید و در ظرف قابل کنترل بریزید. یک حوله بزرگ روی سر خود قرار دهید و به جلو خم شوید تا حداقل پانزده اینچ از آب فاصله داشته باشید. بخار کافی بخورید و سپس با استفاده از سوزن سرسیاه جوش های سرسیاه را با دقت بردارید. بخار به دلیل باز شدن منافذ ، حذف آنها را تسهیل می کند. بخار صورت را می توانید هفته ای یکبار انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

ژلاتین و شیر

ژلاتین با خواص محافظ کلاژن آن مرتبط است. می تواند هرگونه ناخالصی را از بین ببرد در حالی که پوست را روشن می کند. اما شیر دارای اسید لاکتیک است که به عنوان یک ضد التهاب در کنار بازسازی سلولی نقش دارد. در این روش ، یک قاشق غذاخوری ژلاتین بدون طعم را با دو قاشق غذاخوری شیر ترکیب کرده و به مدت پانزده ثانیه در مایکروویو قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که مخلوط به مرحله جوش نرسد. آن را روی صورت بمالید و بگذارید حداقل سی دقیقه بماند. پس از اتمام کار ، از لبه ها شروع به لایه برداری کنید و سپس به سمت داخل حرکت کنید. این کار را دو بار در هفته برای درمان بهینه تکرار کنید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا بهترین گیاه برای حل مشکلات پوستی است. در این درمان می توان از آلوئه ورا یا ژل تازه استفاده کرد. ژل آلوئه ورا را بزنید تا خمیری نرم ایجاد شود و آن را روی تمام صورت بمالید. اجازه دهید حداقل 30 دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید. از نظر خواص قابض آلوئه ورا به عنوان فضل طبیعت برای بشریت تلقی می شود. این دارو را می توان روزانه برای بهترین اثر تکرار کرد.

ماسک زغال چوب

برای این روش ، یک قاشق چای خوری سرکه سیب ، زغال چوب فعال و مقداری روغن درخت چای به آن اضافه کنید. آن را روی تمام صورت بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. پوست را از کناره ها بردارید و سپس به طور کامل به سمت داخل کار کنید. بعد از برداشتن پوست صورت را با آب ولرم بشویید. زغال فعال برای سم زدایی از پوست مفید تلقی می شود و هرگونه چربی اضافی که ممکن است وجود داشته باشد را از بین می برد. این ماسک را می توان دوبار در یک هفته استفاده کرد.

نوارهای پاک کننده

برای این روش ، صورت را کمی مرطوب کرده و نوار را بمالید. بگذارید چند دقیقه خشک شود و سپس آن را بکشید. جوش های سرسیاه خارج شده را روی نوار مشاهده خواهید کرد. خاک مسدود شده در منافذ در کنار جوش های سرسیاه مجبور به خارج شدن می شود. این کار را می توان هفته ای یکبار انجام داد.

دارچین

ترکیب پویا یک قاشق چایخوری پودر دارچین همراه با یک قاشق غذاخوری عسل ، عملکرد ضد باکتریایی را در کنار از بین بردن جوش های سرسیاه تضمین می کند. مخلوط را روی ناحیه مورد نظر بمالید و بگذارید حداقل سی دقیقه بماند. آن را با آب گرم بشویید و این کار را برای حداکثر سود روزانه تکرار کنید.

افکار نهایی

جوش های سرسیاه بدون شک مزاحمتی برای مراقبت از پوست هستند. با این حال ، در عین حال ، اگر آنها را با دقت انجام دهید ، کاملا قابل کنترل هستند. از روش ها و تکنیک های ذکر شده در بالا استفاده کنید تا در به دست آوردن آن پوست بی عیب و نقص تا حد ممکن سود ببرید!

دیدگاهتان را بنویسید