۱۰۷ روستای شهرستان خدابنده با مشکل تامین آب شرب مواجه هستند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، جواد تراسی شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاحیه طرح ملی «نذر آب ۵» در روستاهای کاراولی و خلیفه کشلک خدابنده با بیان اینکه جمعیت هلال احمر برای توسعه روستاهای کم برخوردار تلاش می کند، اظهار داشت: .

وی به کاروان سلامت هلال احمر استان زنجان اشاره و بیان کرد: این مجموعه اقدامات قابل توجه در زمینه ارتوپد، داخلی، متخصص اطفال، دندانپزشک، متخصص زنان و زایمان و رایمن، پزشک عمومی، متخصصان بینایی سنجی، بهداشت محیط و مواد غذایی در سطح استان ارائه می شود. روستای خلیفه قشلاق و مردم روستاهای تابعه.

استاندار زنجان گفت: جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز ۲ دستگاه تصفیه آب شرب در روستاهای قره ولی و خلیفه قشلاق با هزینه پنج میلیارد ریال با تصفیه ۱۰ هزار لیتر در روز نصب کرد.

تراسی تاکید کرد: در روستای خلیفه کشلک ۵ هزار و ۳۰۰ متر لوله کشی آب به درب منازل اهالی انجام شده است.

وی افزود: در بازدید رئیس سازمان داوطلبانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، پروژه های نصب دستگاه های تصفیه آب و کاروان های سلامت برای ارائه خدمات رایگان به هموطنان و همچنین برخی فعالیت های عمرانی و عمرانی انجام شد. ، رونمایی شد، پروژه های این شهرستان با حضور مسئولان کشوری و استانی جمعیت هلال احمر تکمیل شد. این پیشرفت و موفقیت است.

فرماندار شهرستان خدابنده تصریح کرد: تمامی روستاهای این شهرستان تولید کننده بوده و در تامین امنیت غذایی نقش بسزایی دارند.

تراسی گفت: ۱۰۷ روستای این شهرستان با مشکل تامین آب شرب مواجه هستند و در ۴۰ روستا شدت این مشکل زیاد است و دستگاه های اجرایی از جمله جمعیت هلال احمر نسبت به این مشکلات توجیه می شوند.