۱۱ نکته برای کمک به بدن در تنظیم زمان تابستانی


اگر ساعت تابستانی مانند یک تن آجر به شما ضربه می زند، شما تنها نیستید! در تئوری، صرفاً یک ساعت تغییر زمان به نظر نمی رسد بزرگ باشد. ما هر سال به جلو می رویم و عقب می رویم – تا الان باید ساعتی باشد، درست است؟ خوب، در واقع، تغییر زمان می تواند سبک زندگی ما را با تطبیق با تغییر، ویران کند. در واقع، می تواند بر خلق و خو، خواب و انرژی ما تأثیر بگذارد. این می تواند منجر به احساس گیجی، خستگی و عدم تعادل شود – و چه کسی این را می خواهد!؟ خبر خوب این است که راه‌های ساده‌ای برای آماده‌سازی بدن شما وجود دارد تا بتوانید بدون از دست دادن یک چشمک خواب، به این تغییر فصلی برسید.سپاس خداوند را). پیشاپیش، نحوه تنظیم ساعت تابستانی را با یازده نکته و ترفندی به اشتراک می گذاریم که به شما کمک می کند در تغییر زمان زنده بمانید و *شکوفا شوید!

چرا ساعت تابستانی بر بدن ما تأثیر می گذارد؟

قبل از اینکه وارد هک شویم، چرا در وهله اول ساعت تابستانی اینقدر بر ما تأثیر می گذارد؟

خوب، برای شروع، بیشتر ما (۳۵ درصد از بزرگسالان آمریکایی) در حال ورود به تغییر زمان فصلی هستیم. محروم از خواب. بنابراین، وقتی به جلو می رویم و آن ساعت خواب اضافی را از دست می دهیم، اضافه می شود! به این موضوع فکر کنید – اگر بدن شما در حال حاضر با بخار کار می کند، ذخیره انرژی زیادی برای کشیدن وجود ندارد. با این گفته، کم خوابی حتی بیشتر، البته منجر به احساس هایی مانند خستگی و تحریک پذیری می شود!

این برای کسانی که با استراحت خوب وارد وقت تابستانی می شوند نیز صدق می کند (براوو)! بدن شما دوست دارد در حالت تعادل باقی بماند، به خصوص زمانی که صحبت از خواب می شود. در واقع، بدن شما در یک چرخه داخلی خواب و بیداری به نام شما فعالیت می کند ریتم شبانه روزی. مطابق با پژوهش، حتی از دست دادن خواب حاد می تواند این را از تعادل خارج کند (اهم.. صرفه جویی در روز!).

اما، با هک های ساده، یادگیری نحوه تنظیم با صرفه جویی در روز آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. برای همه چیزهایی که باید بدانید به ادامه مطلب بروید!

۱۱ روش برای مبارزه با خستگی در تابستان

شماره ۱ کمی زودتر به رختخواب بروید

نکته شماره یک ما؟ با تنظیم خواب خود در یک هفته یا بیشتر، بدن خود را برای تغییر ساعت آماده کنید قبل از ساعت تابستانی رخ می دهد. تنظیم تدریجی خواب شما این تغییر را انجام می دهد. خیلی آسان. در این مورد به ما اعتماد کنید! و به خاطر داشته باشید، این نباید یک تغییر شدید باشد! ما می دانیم که شما مشغول هستید – هر شب فقط ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زودتر ورق زدن را انجام دهید. این کار را تا زمانی انجام دهید که یک ساعت کامل زودتر بخوابید.

و اگر زودتر به رختخواب نروید تا زمانی که صرفه جویی در روز شروع شود، این نیز مشکلی ندارد! فقط سعی کنید هر شب کمی زودتر به رختخواب بروید تا خواب مورد نیاز را از دست ندهید!

شماره ۲ در روز شروع کنید

در حالی که ما در مورد برنامه های خواب هستیم، سعی کنید زمان بیداری خود را نیز تنظیم کنید! متوجه شدیم، اگر آدم صبحگاهی نباشید، ممکن است وحشتناک به نظر برسد. اما، صدای ما را بشنوید! مشابه روتین شبانه شما، بیدار شدن ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زودتر از حد معمول می تواند ریتم شبانه روزی شما را بازنشانی کند و به بدن شما کمک کند تا با تغییر زمان سازگار شود.

به علاوه، فواید زیادی برای زود بیدار شدن وجود دارد! مطابق با پژوهشافراد سحرخیز پرانرژی تر، مولدتر هستند و عادت های صبحگاهی سالم تری مانند خوردن صبحانه مغذی یا عرق کردن دارند. و از آنجایی که مردم صبح وقت اضافی دارند، استرس کمتری دارند!

#۳ آفتاب صبح را در آغوش بگیرید

وقتی صحبت از صبح شد، آفتاب صبح را در آغوش بگیرید! قرار گرفتن در معرض نور خورشید صبحگاهی با افزایش کورتیزول (هورمونی که به ما احساس هوشیاری و انرژی می دهد) و سرکوب ملاتونین (هورمونی که باعث خواب آلودگی ما می شود) به تنظیم چرخه خواب و بیداری ما کمک می کند. اگر اهل صبح نیستید، این آفتاب را امتحان کنید! در حالت ایده آل، شما می خواهید فواید نور خورشید را ظرف ۱۵ دقیقه پس از بیدار شدن جذب کنید.

چند ایده؟ از فنجان جو خود در طبیعت لذت ببرید، به پیاده روی صبحگاهی سریع بروید یا روی a فشار دهید مدیتیشن FitOn در حالی که زیر آفتاب نشسته

#۴ روز را با یک صبحانه مغذی شروع کنید

وعده غذایی صبح شما می تواند تاثیر جدی بر روز شما داشته باشد. همانطور که نور بر ریتم شبانه روزی ما تأثیر می گذارد، شواهد نشان می دهد که زمان خوردن غذا نیز می تواند همین کار را انجام دهد! مطابق با پژوهشحذف طولانی مدت صبحانه می تواند ساعت شبانه روزی ما را نامنظم کند و حتی بر متابولیسم لیپیدها تأثیر بگذارد. برای جلوگیری از این امر، سعی کنید صبح خود را با یک صبحانه غنی از مواد مغذی شروع کنید! انرژی را افزایش می دهید، قند خون را تنظیم می کنید و سیگنالی به مغزتان می فرستید که زمان شروع روز فرا رسیده است.

آیا به دنبال ایده های آماده سازی آسان برای صبحانه هستید؟ این گزینه های در حال حرکت را امتحان کنید!

شماره ۵ روی غذاهای کامل انرژی زا بپردازید

شما با یک صبحانه مقوی شروع به کار کردید، پس چرا این انرژی را در طول روز حفظ نکنید؟ رژیم غذایی خود را با مواد مغذی کامل مانند سبزیجات با برگ های تیره، آجیل، دانه ها، سالمون، انواع توت ها و سیب زمینی شیرین پر کنید. آنها مملو از مواد مغذی انرژی زا مانند ویتامین های B و آهن هستند تا به شما در طول روز کمک کنند! به علاوه، یک رژیم غذایی متعادل پر از کربوهیدرات های پیچیده، پروتئین، فیبر و چربی های سالم برای حفظ انرژی شما کلیدی است.

مربوط: همیشه خسته؟ رژیم غذایی شما ممکن است این مواد مغذی را از دست بدهد

شماره ۶ از میان وعده های شیرین صرف نظر کنید و به جای آن تعادل را انتخاب کنید

آیا تا به حال متوجه شده اید که در زمان کم خوابی میل شدید به شکر و غذاهای بسیار خوش طعم داشته باشید؟ وقتی در خواب کم می‌کنید، بدنتان تلاش می‌کند جبران کردن با دریافت انرژی از طریق رژیم غذایی اما، هر چقدر هم که وسوسه انگیز باشد، میان وعده های شیرین انرژی یا خلق و خوی شما را بهبود نمی بخشد! بله، ممکن است با سرازیر شدن قند در بدنتان یک انفجار اولیه انرژی را احساس کنید، اما برای سقوط انرژی که به زودی به دنبال آن خواهد آمد، آماده باشید. و علاوه بر ایجاد خرابی در قند خون و خلق و خوی شما، غذاهای شیرین با اختلالات خواب و کیفیت پایین خواب مرتبط هستند.

سعی کنید میان وعده های خود را با ترکیبی از چربی های سالم، پروتئین سیرکننده و فیبر متعادل نگه دارید. این به تنظیم انرژی و تعادل قند خون شما کمک می کند تا با برنامه خواب جدید سازگار شوید!

شماره ۷ کافئین را برای صبح نگه دارید

اگر به دنبال تقویت کننده انرژی بعد از ظهر هستید، یک فنجان قهوه یا ماچا در اواسط روز راه حل مناسبی نیست! ما نمی گوییم که باید کافئین را از برنامه روزانه خود حذف کنید، اما این نوشیدنی ها را برای صبح نگه دارید. چرا؟ زیرا کافئین دارای یک نیمه عمر حدود ۵ ساعت است، به این معنی که می تواند به طور جدی بر چرخه خواب شما تأثیر بگذارد. اوج افزایش انرژی را ظرف ۳۰ تا ۶۰ دقیقه احساس خواهید کرد، اما حدود ۵ ساعت در سیستم شما باقی می ماند!

آیا برای ترک کافئین تلاش می کنید؟ این تقویت کننده های انرژی کاملا طبیعی را امتحان کنید!

۸ از چرت بعد از ظهر خودداری کنید

ممکن است فکر کنید با چرت زدن در بعدازظهر برای جبران کمبود خواب، به بدن خود لطف می کنید، اما این در واقع می تواند به خواب شما آسیب بیشتری وارد کند. چرت های بعد از ظهر می تواند خوابیدن در شب را سخت تر کند و ریتم شبانه روزی شما را بیشتر تنظیم کند. در عوض، سعی کنید ساعت خواب و بیدار شدن خود را تنظیم کنید (همانطور که در نکات ۱ و ۲ ذکر کردیم) تا به تنظیم هورمون های خواب خود کمک کنید.

شماره ۹ عرق کن

اگر احساس خستگی می کنید، ممکن است حرکت دادن بدنتان آخرین چیزی باشد که در لیست کارهایتان قرار دارد، اما کارشناس پیشنهاد می کنیم واقعا می تواند انرژی را افزایش دهد! و هنگامی که نوبت به حمایت از خواب می رسد، در آغوش گرفتن حرکات صبحگاهی به ویژه مفید نشان داده شده است. طبق تحقیقات انجام شده، ورزش در صبح ممکن است بهبود یابد تمرکز و بهره وری و افزایش انرژی.

شماره ۱۰ از تماشای صفحه نمایش در اواخر شب خودداری کنید

اگر می خواهید ریتم شبانه روزی خود را تنظیم کنید، سعی کنید عصرهای خود را بدون فناوری نگه دارید. نور آبی صفحه نمایش شما (چه تلویزیون، تلفن یا رایانه شما) با سرکوب تولید ملاتونین بدن شما را در حالت آماده باش نگه می دارد. اساسا، نور آبی بدن شما را فریب می دهد تا فکر کند روز است! واضح است که این می تواند منجر به برخی شب های بی خوابی شود. سعی کنید استفاده از صفحه نمایش خود را ۲ ساعت قبل از خواب محدود کنید و تمام وسایل الکترونیکی را خارج از اتاق خود بگذارید.

#۱۱ استرس را از بین ببرید

این یکی از نکات کلیدی ما در مورد زنده ماندن در دوره انتقالی ساعت تابستانی است! فشار یکی از دلایل اصلی اختلالات خواب است، بنابراین استفاده از تکنیک های کاهش استرس مانند مدیتیشن، یادداشت روزانه، و تمرینات تنفسی می تواند برای خواب شما معجزه کند.

با یک برنامه روتین شبانه متمرکز بر خود، مقداری TLC اضافی به خود بدهید. عصر خود را با یک جریان یوگای آرام بخش، حمام نمک اپسوم با اسطوخودوس یا یک فنجان چای گرم کنید.

بهار با آسودگی در پیش است

با کمی آمادگی، ساعت ها و بهار خود را به راحتی به جلو تنظیم کنید. تنظیم تدریجی عادات خواب، ترکیب غذاهای غنی از مواد مغذی، پرهیز از محرک ها و عشق ورزیدن به بدن با حرکت و تمرکز، ترفندهای ساده و موثری هستند. اگرچه ممکن است کمی تنظیم نیاز داشته باشد، اما از این نکات برای جلوگیری از اختلال در خواب خود استفاده کنید! و در حالی که این عادات سالم مطمئناً به شما کمک می کند تا در زمان صرفه جویی در روز تنظیم کنید، آنها همچنین برای چرخه خواب شما در طول سال مفید خواهند بود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر