۱۲ نشانه نادیده گرفته شده از شرایط سلامت روان در کودکان


اطلاعیه پیوند وابسته: اگر با استفاده از پیوندهای ارائه شده در این صفحه خریدی انجام دهید، ممکن است از طریق BetterHelp یا سایر فروشندگان غرامت دریافت کنیم. بیشتر بدانید.
آخرین به روز رسانی در ۱۲ دسامبر ۲۰۲۱ توسط رندی ویترز، LCMHC

سلامت روان بر همه افراد تأثیر می گذارد. همه افراد ذهنی دارند و رویدادها یا اختلالات عصبی می توانند باعث ایجاد مشکل در مغز شوند. سال‌ها است که این موضوع انگ وجود دارد، اما افراد بیشتری پذیرفته‌اند که داشتن یک اختلال سلامت روان و رفتن به درمان برای کمک، اشکالی ندارد.

یادگیری و شناخت علائم بیماری های روانی در کودکان یکی از بهترین راه ها برای تضمین کودکی و آینده ای سالم و شاد است.

علائم هشدار دهنده اولیه برای کودکان مبتلا به بیماری روانی
۱۲ نشانه شرایط سلامت روان در کودکان که والدین اغلب آنها را از دست می دهند

شرایط رایج سلامت روان در کودکان

تا زمانی که کودکان به ۱۸ سالگی می رسند، حدود نیمی از آنها یک بیماری روانی قابل تشخیص داشته اند. این شایع ترین مشکل سلامتی در بین کودکان و بزرگسالان است، چه تشخیص داده شود یا نه. متأسفانه، افراد معمولاً به دلیل انگ بودن یا به سختی به شرایط سلامت روان توجه می کنند.

در اینجا به برخی از مشکلات رایج سلامت روان در میان کودکان اشاره می کنیم:

 • اضطراب: هنگامی که کودکان اضطراب دارند، نگرانی و ترس مداومی را ابراز می کنند که می تواند عملکرد روزانه آنها را مختل کند.
 • اختلال طیف اوتیسم: این معمولاً قبل از ۳ سالگی ظاهر می شود. علائم ممکن است شامل مشکل در برقراری ارتباط یا تعامل با همسالان باشد.
 • اختلال کمبود توجه/بیش فعالی: کودکان مبتلا به ADHD در توجه کردن مشکل دارند و رفتارهای تکانشی یا بیش فعالی از خود نشان می دهند.
 • افسردگی: کودک مبتلا به افسردگی دائماً غمگین می شود یا علاقه خود را به فعالیت ها از دست می دهد.
 • اختلالات اشتها: اختلالات خوردن یک دغدغه ذهنی با نوع بدن، تفکر اختلال در مورد وزن و عادات غذایی ناامن است.
 • اختلال استرس پس از سانحه: اگر کودک اضطراب طولانی مدت، خاطرات ناراحت کننده، پریشانی عاطفی و کابوس در پاسخ به یک رویداد آسیب زا داشته باشد، ممکن است دچار PTSD شود.

همچنین بسیاری از عوامل موثر در شرایط سلامت روان در کودکان وجود دارد. در زیر مواردی وجود دارد که می تواند بر سلامت روان کودک تأثیر بگذارد.

 • درگیری خانوادگی
 • فرزندپروری ضعیف یا نظارت والدین
 • رد همتایان
 • رویدادهای استرس زا
 • خشونت مدرسه
 • فقر
 • از دست دادن رابطه نزدیک یا دوست
 • نیاز به تایید و حمایت اجتماعی
 • عزت نفس پایین

دانستن شرایط رایج سلامت روان در میان کودکان، تشخیص برخی از نشانه‌های مشکلات سلامت روان را که اغلب فراموش می‌شوند، آسان‌تر می‌کند. در زیر برخی از علائم فراموش شده است که باید از آنها آگاه باشید.

۱. عدم ارتباط

بسته به سن کودک، ممکن است در برقراری ارتباط مشکل داشته باشند، زیرا بچه های ابتدایی هنوز در حال یادگیری مهارت های ارتباطی اولیه هستند. به همین دلیل است که این نشانه ای است که اغلب فراموش می شود یک وضعیت سلامت روان است.

اگر کمبود قابل توجهی در ارتباط وجود داشته باشد یا کودک آنطور که انتظار می رود پرحرف نباشد، می تواند نشان دهنده یک مشکل سلامت روان باشد. آنها ممکن است کمتر در مورد روز مدرسه خود به اشتراک بگذارند، پاسخ های مبهم می دهند و به والدین نمی گویند واقعاً چه احساسی دارند.

۲. بی علاقگی به فعالیت ها

فعالیت های معمول دوران کودکی شامل رنگ آمیزی تصاویر، گذراندن وقت با دوستان، بازی با اسباب بازی های آنها، یا دویدن و پریدن در فضای باز است. بچه ها ممکن است علایق و فعالیت هایی داشته باشند که به طور منظم از آنها لذت می برند.

اگر کودکی در آخر هفته بازی نمی کند یا از رفتن به زمین بازی برای چند ساعت در آخر هفته امتناع می ورزد، می تواند به معنای بدتر شدن سلامت روان باشد. این طبیعی نیست که کودک تمایلی به بازی نداشته باشد.

۳. انزوا

در طول سال های دبستان، بچه ها اغلب دوستان جدیدی پیدا می کنند و از بودن در کنار دیگران لذت می برند. آنها قرار است اجتماعی باشند و با دیگران بازی کنند. اگر بچه ها بیشتر اوقات تنها باشند، می تواند نشان دهنده یک مشکل باشد.

اگر کودکی معمولاً صمیمی است و نسبتاً سریع دوست پیدا می کند، تغییر ناگهانی در محیط اجتماعی او باید باعث نگرانی شود. تنهایی همچنین می تواند منجر به مشکلات بیشتر شود.

۴. ترس های جدید

بچه ها موجودات انعطاف پذیری هستند. آنها اهل بیرون رفتن هستند و دوست دارند چیزهای جدید را امتحان کنند، چه غذاها، یک قطعه جدید از تجهیزات زمین بازی یا فضای باز.

بخشی از رشد کودک با ایجاد مهارت های اجتماعی، عاطفی و فیزیکی با چالش ها و موانع جدیدی روبرو می شود. آنها اغلب از منطقه راحتی خود خارج می شوند. ترس ناگهانی بچه‌ها از چیزهایی که قبلاً از آنها نمی‌ترسیدند، می‌تواند نشان‌دهنده یک موضوع عمیق‌تر اضطراب باشد.

۵. غم و اندوه مداوم

غم و اندوه مداوم می تواند نشانه اولیه افسردگی باشد. اگر بیش از دو هفته است که به دلیل نامعلومی احساس افسردگی یا افسردگی دارند، باید به یک درمانگر یا پزشک خانواده مراجعه کنند.

ابراز غم و اندوه ممکن است شامل افزایش گریه، گوشه گیری، عدم تمایل به شرکت در فعالیت ها، یک نگاه خالی، عدم پاسخگویی یا عدم احساس در هنگام ارائه چیزی باشد که قبلاً باعث لبخند یا خنده آنها شده است.

۶. مشکل در خواب یا خوردن

اگر والدین مرتباً با فرزندان خود باشند، باید به راحتی به این موضوع پی برد. با این حال، این می تواند یک علامت فراموش شده باشد، به خصوص اگر کودک در فعالیت ها شرکت می کند یا بیشتر غذا می خورد.

کودکی که نمی تواند بخوابد ممکن است مضطرب باشد که می تواند مانع از افتادن و خواب ماندن او شود.

همچنین، افراد حساس در وهله اول ممکن است زیاد غذا نخورند، اما کودکی که کمتر از حد متوسط ​​غذا می خورد یا غذای خود را پرتاب می کند، ممکن است دچار یک اختلال سلامت روانی شود.

۷. کاهش عملکرد مدرسه

برخی از کودکان در مدرسه عالی هستند و برخی دیگر ممکن است به کمک نیاز داشته باشند. والدینی که بچه‌هایی دارند که معمولاً عملکرد خوبی دارند، ممکن است متوجه نشوند که فرزندشان نمرات پایین‌تری می‌گیرد، زیرا ممکن است فکر کنند مجبور نیستند آنها را بررسی کنند.

به همین دلیل همیشه مهم است که با نمرات مدرسه همراه باشید. افت ناگهانی در نمرات تکالیف، آزمون و آزمون نشانه ای است که نشان می دهد چیزی اشتباه است. معمولاً معلمان کاهش عملکرد مدرسه را به والدین اطلاع می دهند.

۸. درد فیزیکی با علت ناشناخته

اگر کودکان بدون دلیل پزشکی مشخص دچار درد جسمی شوند، ممکن است یک بیماری روانی داشته باشند.

به عنوان مثال، اگر کودکی به طور ناگهانی شروع به سردردهای منظم کرد و سابقه میگرن یا سایر مشکلات سلامتی که باعث آن می شود را نداشته باشد، ممکن است مشکل سلامت روانی داشته باشد. سایر دردها ممکن است شامل معده درد، حالت تهوع یا خستگی باشد. تغییرات فیزیکی می تواند به اندازه تغییرات عاطفی در تعیین سلامت روان مهم باشد.

۹. اضطراب جدایی

گاهی اوقات، والدین با دانستن اینکه فرزندانشان نمی توانند از آنها دور باشند، احساس خوشحالی می کنند. آنها دوست دارند که فرزندانشان بخواهند به آنها دلبسته شوند، زیرا آنها آن را نشانه ای از محبت شدید می دانند.

با این حال، بچه ها باید بتوانند بدون والدین خود باشند. اگر کودکی به دلیل دوری از مراقبان، خانه یا سایر عزیزانش ناراحتی بیش از حد داشته باشد، می تواند باعث اختلال در عملکرد و روال روزانه شود.

۱۰. خودآزاری

هنگامی که افراد افسرده، مضطرب یا دارای یک وضعیت سلامت روانی هستند که بر توانایی آنها برای رهایی یافتن تأثیر می گذارد، ممکن است به خودآزاری روی آورند.

خودآزاری رفتاری است که در آن شخص برای آسیب رساندن به خود عمداً مرتکب عمل آسیبی می شود. کودکان دبستانی ممکن است بیشتر در مورد احساسات خود فکر کنند و بریدن یا سایر آسیب رساندن به خود راهی برای منحرف کردن حواس آنها از هر درد عاطفی شدیدی است که احساس می کنند. کودکان ممکن است این را پنهان کنند، بنابراین می تواند یک علامت فراموش شده باشد.

۱۱. نوسانات خلقی

نوسانات شدید خلق و خوی می تواند نشانه ای از وضعیت سلامت روان باشد. به خلق و خوی و احساسات کودک بسیار توجه کنید.

آیا علت خاصی باعث نوسانات خلقی می شود؟ آیا این در یک چرخه برای ماه ها در یک زمان اتفاق می افتد؟

وقتی والدین شروع به درک این الگو می کنند، می تواند به درمانگر یا پزشک خانواده کمک کند تا تشخیص دهد که آیا این الگو مربوط به تروما، اختلال خلقی یا درد در حال رشد کودکی است.

۱۲. تغییرات شدید شخصیت

یکی دیگر از نشانه های فراموش شده ممکن است تغییر شخصیت باشد. توجه به این موضوع ممکن است سخت باشد، زیرا یک کودک دبستانی دوستان جدیدی پیدا می کند و چیزهای جدیدی را می آموزد که می تواند آنها را به عنوان یک شخص شکل دهد و شکل دهد، از جمله شخصیت او.

اگر کودکی معمولاً آدم خوش شانسی است و ناگهان حالت تدافعی می گیرد یا مدام غمگین است، این تغییری در شخصیت اوست و باید بررسی شود.

علائم هشدار دهنده اولیه برای کودکان مبتلا به بیماری روانی. با احترام، یوتیوب.

چگونه به کودکان در زمینه سلامت روان کمک کنیم

خوشبختانه راه هایی برای کمک به کودکان و حمایت از سلامت روان آنها وجود دارد. یک راه از طریق پرورش است. این فراتر از دادن غذا، پوشاک و سرپناه به کودک است. والدین باید یک رابطه عاطفی قوی و سالم با آنها ایجاد کنند، بنابراین با مشکلات روانی به سراغ آنها می آیند. آنها در مواقع نیاز به آرامش نیاز دارند.

والدین همچنین می توانند سلامت جسمانی را تشویق کنند. خوردن غذاهای سالم و ورزش کردن راهی عالی برای حمایت از سلامت روان آنهاست. هورمون های احساس خوب را آزاد می کند و آنها را از نظر بدنی مناسب نگه می دارد.

همچنین، مراقب علائم و نشانه های بالقوه سلامت روان باشید. فعال بودن می تواند از کاهش بیشتر جلوگیری کند.

افکار نهایی

تلاش های فرزندتان را به رسمیت بشناسید، مهارت های مقابله ای سالم را الگوبرداری کنید و یک روال ایجاد کنید. اینها همه راههای عالی برای تقویت سلامت روان آنها هستند.

اگر والدین متوجه کاهش رفاه فرزندان خود شدند، باید در اسرع وقت آنها را نزد پزشک یا متخصص ببرند تا کمک مورد نیازشان را دریافت کنند.

بزرگترین خدمات درمانی جهان ۱۰۰% آنلاین

به بزرگترین شبکه جهان از درمانگران دارای مجوز، معتبر و باتجربه که می توانند در مورد طیف وسیعی از مسائل از جمله افسردگی، اضطراب، روابط، تروما، غم و اندوه و موارد دیگر به شما کمک کنند، ضربه بزنید. امروز به BetterHelp بپیوندید. امروز ۱۰% پس انداز کنید!

اگر این پست را دوست داشتید به من اطلاع دهید. بازخورد شما مهم است!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر