۳ کشته در تیراندازی در شیکاگو آمریکا – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، تیراندازی در یک مسابقه رالی غیرقانونی که با ۱۰۰ خودرو در خیابان های شیکاگو برگزار شد، سه کشته و چند زخمی برجای گذاشت.

بر اساس این گزارش، این تیراندازی پس از آن در برایتون رخ داد که شرکت کنندگان در این تجمع غیرقانونی خیابان های منتهی به تقاطع مسابقه را مسدود کردند.

رئیس پلیس شیکاگو در یک کنفرانس خبری گفت که قربانیان بین ۱۵ تا ۲۰ سال سن دارند و جراحات مجروحان جدی نیست.

وی همچنین افزود که در پیوند به این رویداد بازداشتی صورت نگرفته است.

یکی از اعضای شورای شهر محله ای که تیراندازی در آن رخ داده است، گفت: پلیس و مقامات آن شهر برای مقابله با چنین حوادثی نیاز به اقدامات سخت گیرانه دارند.

وی در گفت و گو با خبرنگاران حاضر در محل گفت: این فقط یک بازی خیابانی نیست. ما شاهد پیوستن گروه های جنایتکار به این نژادها هستیم.

لازم به ذکر است که پس از حوادثی مانند تیراندازی در سوپرمارکت در بوفالو نیویورک که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر شد و قتل عام در مدرسه ای در ایالت تگزاس که ۲۲ کشته برجای گذاشت، فشار بر دولت ایالات متحده برای برخورد با افزایش خشونت‌های مربوط به مالکیت اسلحه افزایش یافته است و اخیراً جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا حمایت خود را از لایحه‌ای که سنای آمریکا برای سخت‌تر کردن مالکیت اسلحه تصویب کرده است، اعلام کرد.

در عین حال لابی قدرتمند تولید تسلیحات در این کشور که از قدرت و نفوذ زیادی در بین مقامات آمریکایی برخوردار است. او اعمال چنین قوانینی را جایز نمی داند و به شدت با آنها مخالف است; مشکلی که هر روز چندین کشته در آمریکا بر جای می گذارد.

علیرغم مخالفت آشکار مقامات این کشور با قوانین جاری مربوط به حمل و خرید سلاح گرم، لابی های قدرتمند اسلحه در ایالات متحده امکان ایجاد هرگونه تغییری را برای محدود کردن سیاست های فوق مسدود کرده اند.