۳۲ هزار واحد مسکونی در ۵۶۰ هکتار زمین در قم ساخته می شود


روح الله حسینی معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قم امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: طرح نهضت ملی مسکن یکی از اقدامات دولت آیت الله رئیسی است که در آن اجرا شده است. همزمان با سراسر کشور تا امروز در قم اجرا شد که از بین افرادی که در این طرح در استان ثبت نام کردند ۵۶ هزار و ۸۳۷ نفر تایید صلاحیت و ۳۵ هزار و ۷۱ نفر واریز وجه کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا زمین نهضت ملی مسکن به مدت ۹۹ سال اجاره داده می شود یا باید توسط متقاضی خریداری شود، گفت: اساسا قرارداد زمین به دو دسته فروش اقساطی و اجاره ۹۹ ساله تقسیم می شود. در صورتی که ارزش زمین معادل یک سوم هزینه ساخت یا کمتر باشد، این زمین به مدت ۹۹ سال اجاره داده می شود، در غیر این صورت در صورت ارزش بالاتر، متقاضیان باید هزینه خرید زمین را پرداخت کنند.

حسینی افزود: در حال حاضر زمین های پروژه ها در شهرک پردیسان به صورت اقساطی به فروش می رسد و متقاضیان باید هزینه زمین را پرداخت کنند.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی قم خاطرنشان کرد: آخرین پروژه قانون نهضت ملی مسکن در قم زمینی به مساحت ۵۶۰ هکتار واقع در ابتدای جاده پردیسان – ورجان است که مشمول سال ۹۹ است. – قانون اجاره سالانه

وی ادامه داد: بر اساس تصمیمات مسئولان مربوطه مقرر شده است ۳۲ هزار واحد آماده و به مردم این اراضی تحویل داده شود و امیدواریم تا پایان این دولت به بهره برداری برسد.

حسینی با اشاره به وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای قم گفت: این طرح نه تنها مختص شهر قم است بلکه در شهرهای تابعه نیز اجرا می شود و تا امروز ۱۷۸۳ نفر در شهرهای قم ثبت نام کرده اند.

وی در پایان افزود: در شهرستان های قم در مجموع ۵۲۴ نفر مورد بررسی و تایید قرار گرفته اند.

انتهای پیام/۷۸۰۳۰
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید