۵ استارتاپ برتر تجهیزات پزشکی که بر بخش مراقبت های بهداشتی تأثیر می گذارند


تحقیق، نوآوری در مراقبت های بهداشتی و رفتار و در این راستا ۲۹۶۹ راهکار مناسب شناسایی شد. از این تعداد، ۵ نمونه معرف در زیر آورده شده است. این شرکت‌ها بر اساس رویکرد جستجوی داده‌محور انتخاب شدند که عواملی مانند مکان، سال تاسیس و کارایی فناوری در انتخاب آنها لحاظ شد.

در زیر ۵ استارت آپ برتر تجهیزات پزشکی که صنعت مراقبت های بهداشتی را تحت تاثیر قرار داده اند آورده شده است:

Kuriteva - ایمپلنت ستون فقرات

کوریتوا– کاشت نخاع

رویه های پزشکی به کمک دستگاه های خارجی برای کنترل، تصحیح یا عملکرد به عنوان یک ساختار پشتیبانی نیاز دارند. به خصوص در موارد آسیب نخاعی به دلیل اتصال نخاع با سیستم عصبی مرکزی، احتمال از دست دادن تحرک بیمار بسیار زیاد است. اختراع مواد جدید، سازندگان دستگاه پزشکی ایجاد ایمپلنت های ایمن و زیست سازگار را برای بهبود کیفیت ارائه مراقبت های بهداشتی ممکن کرد. شرکت های نوپا برای ترمیم آسیب های ورزشی و درمان سایر بیماران تروما به ایمپلنت های ستون فقرات روی آورده اند.

Curiteva، یک شرکت آمریکایی فناوری پزشکی، سیستم های پیشرفته ایمپلنت ستون فقرات را تولید می کند. Aptitude، سیستم قفل فلزی بین مهره ای استارتاپ، یک مکانیسم قفل یک مرحله ای با کاربری آسان است که به جراحان کنترل بیشتری بر روند جراحی می دهد.

کوریتوا

این شرکت پیچ های ساقه ای را برای استفاده در فیوژن ستون فقرات تولید می کند که در روند بهبودی موثر بوده و از بیمار حمایت می کند و استحکام بیشتری به فیوژن ستون فقرات می بخشد. پروژه‌های تجهیزات پزشکی Curiteva شامل سیستم‌های همجوشی داخل سرویکال است که از تیتانیوم و PEEK که یک پلیمر زیست سازگار است، تولید می‌شوند.

دستگاه های پزشکی پازل

دستگاه های پزشکی پازل پمپ قلب کم تهاجمی

نارسایی قلبی یکی از شایع ترین علل مرگ و میر در جهان است. بیماری های قلبی شدید نیاز به عمل های پیچیده دارد و هزینه های زیادی را برای بیمار و مدیریت بیمارستان به همراه دارد. نوآوری‌ها در ایمپلنت‌ها، پمپ‌ها و مفاصل امکان توسعه دستگاه‌های قلبی عروقی جدید را فراهم کرده است. استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های در حال رشد راه‌حل‌هایی را برای بیماری‌های قلبی کم تهاجمی ارائه می‌کنند تا تعداد مرگ و میر ناشی از این مشکلات را کاهش دهند.

دستگاه های پزشکی پازل - پمپ قلب کم تهاجمی

شرکت پازل پزشکی پازل، یک شرکت تازه تاسیس کانادایی، پمپ های قلب گردش خون از طریق کاتتر را تولید می کند. این شرکت از پیشرفت‌ها در جراحی قلب و قلب مداخله‌ای برای ارائه دستگاه‌های پشتیبانی گردش خون ایمن و مقرون‌به‌صرفه استفاده می‌کند. پازل مدیکال همچنین ایمپلنت های داخل بدنی پیش بالینی را با موفقیت تکمیل کرده است.

Reprise Bio– دستگاه پزشکی بیولوژیکی

استراتژی های مرسوم بازسازی بافت نرم به زمان طولانی برای بهبود موثر بافت نیاز دارند. از آنجا که شباهت ژنتیکی زیادی بین خوک و انسان وجود دارد، صنعت بیوتکنولوژی در حال حاضر در حال بررسی استفاده از بافت کبد خوک در انسان است. شرکت های نوپا در حال توسعه دستگاه های بیولوژیکی مانند ماتریس سلولی برای کمک به بازسازی بافت های نرم و زخم های خارجی بیماران هستند.

دستگاه پزشکی بیو بیولوژیکی مجدد

MiroMesh محصولی از Reprise Bio، یک شرکت نوپا آمریکایی است. این یک دستگاه پزشکی بیولوژیکی برای افزایش تراکم بافت های نرم است. این شرکت MiroMesh را با استفاده از جگر خوک که پر از رگ های خونی است ساخته است. تکنولوژی تزریق سلول زدایی این شرکت امکان دسترسی سریع به کل اندام را فراهم می کند. Reprise Bio در حال آزمایش بالینی فناوری MiroMesh در درمان فتق هیتال و پاراازوفاژیال است. راه حل یک ماتریکس کلاژن با مسیرهای عروقی طبیعی است که به راحتی می توان اندازه آن را با ترکیب قطعات بیشتر MiroMesh افزایش داد.

پاراگیت مدیکال - ایمپلنت های پشتیبانی کلیه

Paragate Medical– کاشت برای حمایت از کلیه ها

دیابت، فشار خون بالا و صدمات خاص منجر به نارسایی کلیه و مشکلاتی مانند نارسایی حاد کلیه می شود. پیشرفت های تکنولوژیکی در دستگاه های پزشکی مانند دیالیز هدفمند تا حدودی به عملکرد کلیه کمک می کند، اما برای انجام این کار باید به طور مرتب به بیمارستان مراجعه کنید. شرکت های نوپا در حال ساخت دستگاه های کاشتنی هستند که از عملکرد کلیه و تصفیه خون پشتیبانی می کند.

Paragate Medical یک شرکت نوپا است که یک دستگاه کاشتنی برای درمان بیماران قلبی و کلیوی که از اضافه بار مایعات رنج می‌برند، ساخته است. دستگاه تصفیه صفاق کاشتنی (IPUD) این شرکت یک دستگاه کم تهاجمی و کاملا قابل کاشت است که به عنوان یک سیستم کمکی مکانیکی برای کلیه ها عمل می کند و به طور مداوم مایعات اضافی را به صورت غیرتهاجمی از بدن خارج می کند. این فرآیند کاملاً مستقل از کلیه منجر به تخلیه آهسته مایعات منعقد کننده اضافی از بدن می شود.

قابل درمان - یک دستگاه پزشکی برای اختلالات خواب

قابل درمان دستگاه پزشکی برای اختلالات خواب

خروپف معمولاً به آپنه انسدادی خواب (OSA) نسبت داده می شود، یک وضعیت خطرناک که در آن تنفس متوقف می شود و به طور مکرر شروع می شود. اما همه کسانی که خروپف می کنند OSA ندارند. اختراعاتی مانند دستگاه های فشار هوای مثبت به بیماران کمک می کند بدون هیچ گونه ناراحتی بخوابند. استارت‌آپ‌ها به ساخت دستگاه‌های پزشکی برای کنترل و تنظیم الگوهای تنفسی و کمک به خواب بهتر بیماران روی آورده‌اند.

AcuPbble

دستگاه AcuPbble توسط شرکت انگلیسی Acurable عرضه می شود. این یک دستگاه پزشکی برای تشخیص خودکار آپنه انسدادی خواب است. بیماران می توانند چرخه خواب خود را با استفاده از حسگر پزشکی ردیابی کنند و گزارش های خودکار دریافت کنند. سپس پزشکان شواهد بالینی جمع آوری شده توسط AcuPbble را برای طراحی برنامه درمانی مناسب برای بیماران تجزیه و تحلیل می کنند.

قابل درمان

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟