۵ راه اثبات شده برای رشد هوش هیجانی دانش آموزان


اطلاعیه پیوند وابسته: اگر با استفاده از پیوندهای ارائه شده در این صفحه خریدی انجام دهید، ممکن است از طریق BetterHelp یا سایر فروشندگان غرامت دریافت کنیم. بیشتر بدانید.
آخرین به روز رسانی در ۱۷ ژانویه ۲۰۲۲ توسط رندی ویترز، LCMHC

ما تمایل داریم که دوران کودکی را زمان آزادی و بی تفاوتی بدانیم. با این حال، حقیقت دور از آن است. این سن هیچ سپری در برابر چالش های عاطفی که بسیاری از کودکان با آن روبرو هستند فراهم نمی کند، چه رسد به اینکه یاد بگیرند چگونه با آنها برخورد کنند.

بخشی از بزرگ شدن این است که توانایی درک احساسات دیگران و دانستن چگونگی غلبه بر تجربیات استرس زا و گاه آسیب زا در زندگی خود را ایجاد کنیم. بزرگسالان توانایی ها و مهارت های ذهنی لازم برای مقابله با برخی مشکلات را دارند، در حالی که کودکان این گونه نیستند. به همین دلیل است که ایجاد تاب‌آوری و هوش هیجانی در دانش‌آموزان موضوعی پرطرفدار در بهداشت و آموزش است.

وقتی معلمان به دانش‌آموزان کمک می‌کنند «رویکردی در زندگی اتخاذ کنند که موانع را به عنوان جنبه‌ای مهم از موفقیت در نظر می‌گیرد»، به آنها کمک می‌کنند تا رزق عاطفی خود را توسعه دهند. بسیاری از معلمان برای دستیابی به این هدف، برنامه های یادگیری عاطفی و اجتماعی را در برنامه درسی گنجانده اند.

اما جدای از این برنامه ها، راه های زیادی وجود دارد که معلمان می توانند تاب آوری و هوش هیجانی را در دانش آموزان توسعه دهند. در این مقاله، ما بررسی خواهیم کرد که چگونه مربیان می توانند به دانش آموزان کمک کنند تا ذهنیتی را ایجاد کنند که از طریق هوش هیجانی به موفقیت می رسد.

5 روش اثبات شده برای ایجاد تاب آوری و هوش هیجانی در دانش آموزان
۵ روش اثبات شده برای ایجاد تاب آوری و هوش هیجانی در دانش آموزان

نحوه ایجاد تاب آوری و هوش هیجانی در دانش آموزان

مهارت های اجتماعی و عاطفی را به آنها بیاموزید

ترکیب برنامه هایی که شامل آموزش مهارت های اجتماعی و عاطفی است به دانش آموزان کمک می کند تا به نتایج تحصیلی بهتری دست یابند. مطمئناً، رویکرد کل مدرسه مفید است، اما اگر مدرسه شما در این مرحله نیست، کارهای زیادی می توانید در کلاس انجام دهید.

بهبود روابط با همسالان از طریق آموزش صریح خودآگاهی، آگاهی اجتماعی، تصمیم گیری، خود مدیریتی، مهارت های ارتباطی و کمک به حفظ دانش. سیستم آموزشی امروز پیچیده است و یک رویکرد یکسان برای همه کارساز نخواهد بود. به همین دلیل است که مربیان باید بررسی کنند که مردم چگونه دانش را یاد می گیرند و درک می کنند.

اگر علاقه مند به ادامه تحصیل در این رشته هستید، یکی از راه های ممکن برای پیشرفت در این زمینه، ثبت نام در یک برنامه آنلاین کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی است. این یک مدرک ایده آل برای معلمان پرمشغله ای است که به دنبال یادگیری روانشناسی و بهبود فرآیند یادگیری برای همه هستند.

یادگیری استقامت بسیار مهم است

خودانگیختگی جزء ضروری رشد تاب آوری و هوش هیجانی در دانش آموزان است و لازمه موفقیت همه کودکان در زندگی است. در حالی که بسیاری از دانش‌آموزان به طور طبیعی تلاش می‌کنند تا خود را به نحوی بهبود بخشند، دیگران به راهنمایی بیشتری نیاز خواهند داشت. به دانش آموزان یادآوری کنید که برای رسیدن به موفقیت باید تلاش و پشتکار داشته باشند.

و اگر دیدید که دانش‌آموزان کار سختی زیادی انجام می‌دهند، اما هنوز از نمره پایین‌تر هستند، آنها را به خاطر تلاش‌هایشان تحسین کنید و تشویق کنید تا به تلاش خود ادامه دهند تا زمانی که به درستی برسند. به هر دانش آموز باید توصیه شود که اهدافی را تعیین کند تا احساس کند انجام شده است.

علاوه بر این، این به مقابله با افکار منفی کمک می‌کند و کودکان را تشویق می‌کند تا در درون خود عمیق‌تر شوند تا عزم موفقیت را پیدا کنند.

هوش هیجانی چیست؟ با احترام از یوتیوب.

احساسات مثبت را ترویج کنید

به دلایل پیچیده بسیاری، از جمله بیماری همه گیر، دانش آموزان بیشتری این روزها استرس و اضطراب را تجربه می کنند. یک دیدگاه مثبت می تواند در مواجهه با طرد شدن، از دست دادن، ناامیدی و ترس آرام تر باشد.

یکی از راه های پرداختن به این موضوع در کلاس درس تشویق تفکر مثبت و تنظیم احساسات است. در پایان، دانش آموزان برای مقابله با مشکلات و رهایی از استرس از جنبه های خاصی از زندگی خود، وضعیت ذهنی بسیار بهتری خواهند داشت.

علاوه بر این، می توانید تکنیک های ذهن آگاهی را در کلاس درس بگنجانید و به تقویت مثبت اندیشی در بین دانش آموزان کمک کنید. همچنین سعی کنید در کلاس (حضوری یا آنلاین) مدیتیشن را انجام دهید و دانش آموزان را در سکوت بنشینید و پنج دقیقه تمرینات تنفسی هدایت شده را در ابتدای درس انجام دهید. اغلب، رشد هوش هیجانی دانش آموزان نیازمند یک رویکرد جامع نگر است.

آموزش شخصیت را ادغام کنید

آموزش شخصیت باعث رشد دانش آموزان با اخلاق و مسئولیت پذیری می شود. برای پرورش هوش هیجانی در دانش آموزان، مزایای ارزش های ریشه دار را به آنها بیاموزید، قابل اعتماد و صادق باشند و مسئولیت اعمال خود را بپذیرند. فرصت هایی را برای دانش آموزان خود فراهم کنید تا این مهارت ها را در کلاس درس توسعه و تقویت کنند. در مورد این توانایی ها در طول درس تاریخ و فعالیت های خواندن بحث کنید. دانش آموزان را تشویق کنید تا به راه هایی بیاندیشند تا مسئولیت پذیرتر یا قابل اعتمادتر شوند. سپس اجازه دهید ایده های خود را عملی کنند. رفتار اخلاقی و صادقانه را به رسمیت بشناسید، به ویژه زمانی که دانش آموزان مسئولیت اعمال مضر را می پذیرند.

مربوط: راهنمای روانپزشک برای اختلال شخصیت مرزی

با این حال، این بدان معنا نیست که آنها باید از نظم و انضباط معاف شوند، بلکه به این معناست که اهمیت صداقت را درک می کنند.

اهمیت سلامت جسمی و روانی را آموزش دهید

هوش و تاب آوری عاطفی نه تنها از نظر روانی، بلکه از نظر جسمی نیز ضروری است. دانش آموزان باید سالم باشند تا احساس کنند محکم و آماده رویارویی با چالش های زندگی هستند. این شامل خواب کافی در شب، ورزش منظم، خوردن یک رژیم غذایی سالم و نوشیدن آب فراوان است. این نه تنها دانش آموزان را تناسب اندام و سالم نگه می دارد، بلکه به آنها کمک می کند تا انعطاف پذیرتر، با اعتماد به نفس و توانمندتر شوند.

تسهیل بحث گروهی در مورد عادات سالم راهی عالی برای ترغیب دانش آموزان به فکر کردن در مورد سلامت و رفاه خود است. فهرستی از پیشنهادات دانش آموزان خود را بنویسید و از آنها بخواهید که یک عادت سالم مانند خوردن پنج قطعه میوه و سبزیجات در روز را نام ببرند.

آخرین افکار

ایجاد تاب آوری و هوش هیجانی در دانش آموزان زمان بر است. به عنوان مربی، می توانید از این تکنیک ها برای تقویت این عادت در دانش آموزان خود پیروی کنید و به بهبود نتایج اجتماعی، تحصیلی و عاطفی آنها کمک کنید.

همچنین، برای ادامه روند، از دانش آموزان خود بخواهید (هفته ای یک بار) چیزی را که در زندگی به خاطر آن سپاسگزار هستند بیان کنند. همه چیز را روی تخته بنویسید و به دانش آموزان خود اجازه دهید آن را بررسی و بحث کنند. توجه کنید که این آب و هوا چگونه رفتار آنها را تغییر می دهد و به آنها یادآوری کنید که هر زمان که به دلیل افکار منفی احساس ضعف کردند می توانند از این استراتژی استفاده کنند.

بزرگترین خدمات پزشکی در جهان. ۱۰۰% آنلاین

از بزرگترین شبکه درمانگران دارای مجوز، گواهی و با تجربه در جهان بهره مند شوید که می توانند در مورد طیف وسیعی از مسائل از جمله افسردگی، اضطراب، روابط، تروما، اندوه و موارد دیگر به شما کمک کنند. امروز به BetterHelp بپیوندید. امروز ۱۰% پس انداز کنید!

اگر این پست را دوست داشتید به من اطلاع دهید. بازخورد شما مهم است!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر