۵ منبع کلیدی درمان و بهبودی الکلیسم


اطلاعیه پیوند وابسته: اگر با استفاده از پیوندهای ارائه شده در این صفحه خریدی انجام دهید، ممکن است از طریق BetterHelp یا سایر فروشندگان غرامت دریافت کنیم. بیشتر بدانید.
آخرین به روز رسانی در ۱ ژانویه ۲۰۲۲ توسط رندی ویترز، LCMHC

اگر برای مقابله با استرس از الکل استفاده می کنید، تنها نیستید. مصرف زیاد الکل سال‌هاست که در حال افزایش است و همه‌گیری فقط اوضاع را بدتر کرده است. فروش آنلاین مشروبات الکلی از سال ۲۰۱۹ تا کنون ۲۶۲ درصد افزایش یافته است، و نیلسن افزایش ۵۴ درصدی را در فروش الکل ملی در سال اول همه‌گیری گزارش کرده است. در همان زمان، افراد بیشتری نسبت به قبل شروع به ارزیابی مجدد رابطه خود با الکل می کنند.

اختلال مصرف الکل یک وضعیت پزشکی جدی است که اغلب به مراقبت حرفه ای طولانی مدت نیاز دارد. خوشبختانه، تعدادی از گزینه های درمانی موثر وجود دارد. از محبوب ترین برنامه ۱۲ مرحله ای مانند الکلی های گمنام گرفته تا پلت فرم های درمانی مبتنی بر شواهد جدیدتر مانند Monument، منابعی برای درمان اعتیاد به الکل در دسترس هستند. حتی بسیاری از آنها رایگان هستند.

هیچ دو راهی شبیه هم نیستند و هیچ راه حلی برای تغییر رابطه با الکل وجود ندارد. کارشناسان بازیابی توصیه می کنند تا حد امکان از منابع پشتیبانی برای بیشترین شانس موفقیت استفاده کنید.

5 منبع ضروری برای درمان و بهبودی از اعتیاد به الکل
۵ منبع ضروری برای درمان و بهبودی از اعتیاد به الکل

۵ منبع برای درمان اعتیاد به الکل

برای کمک به یادگیری ابزارها و درمان های مختلف موجود، در زیر پنج منبع سوء مصرف الکل آورده شده است که می تواند به کاهش مصرف بیش از حد الکل و ترویج عادات سالم کمک کند.

۱. روان درمانی

ممکن است استفاده از درمان را برای درمان شرایط سلامت روان در نظر بگیرید، و حق با شماست. اما نشان داده شده است که به درمان اختلالات مصرف مواد نیز کمک می کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که درمان شناختی رفتاری (CBT) می‌تواند با شناسایی محرک‌ها و تأثیرات پشت مصرف ناسالم الکل و ارائه ابزارهای مقابله‌ای جدید، به کاهش مصرف الکل کمک کند. همچنین می تواند به بازسازی الگوهای افکار منفی، تنظیم احساسات و تعیین مرزها کمک کند.

مصاحبه انگیزشی (MI) روش رایج دیگری است که در مشاوره اعتیاد استفاده می شود. به مشتریان کمک می کند تا اهداف را توسعه دهند و تغییرات مثبت را به شیوه ای حمایتی و غیر رهنمودی تسهیل کنند.

در حالی که درمان تخصصی بر تغییر عادات نوشیدن تمرکز دارد، هدف آن نیز درمان بیماری های همراه مانند اضطراب و افسردگی است. چه به دنبال دستیابی به هوشیاری و چه به دنبال نوشیدن در حد اعتدال باشید، درمان می تواند به شما در تعیین اهداف واقع بینانه کمک کند و در حین تلاش برای دستیابی به آنها، مسئولیت پذیری و جهت دهی ساختاریافته را ارائه دهد.

راه های مختلفی برای دسترسی به درمان وجود دارد، هم حضوری و هم آنلاین. پلتفرم درمانی آنلاین Monument شما را با درمانگرانی با تخصص خاصی در کمک به مردم در کاهش مصرف الکل با رویکردی بدون قضاوت مرتبط می‌کند.

منابع آنلاین درمان سوء مصرف الکل

لطفاً توجه داشته باشید: این خدمات «حق بیمه» هستند و مشمول هزینه هستند.

۲. دارو برای قطع نوشیدن

بسیاری از مردم نمی دانند که داروهای مورد تایید FDA برای کمک به توقف یا کاهش نوشیدن الکل وجود دارد. با این حال، اکنون به عنوان یک استاندارد طلایی در درمان در نظر گرفته می شود.

چند دارو وجود دارد که به کاهش میل به الکل کمک می کند، مانند نالترکسون و آکامپروسات، که هر دو می توانند به بیمار کمک کنند تا هوشیار شود یا مصرف الکل را کاهش دهد. نالترکسون با مسدود کردن اجزای لذت بخش الکل عمل می کند، بنابراین افراد پاداش کمتری از نوشیدن الکل دریافت می کنند. Acamprosate یک داروی متفاوت است که با گلوتامات و انتقال دهنده عصبی GABA برای کاهش میل به الکل تعامل دارد.

کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده، مانند تجزیه و تحلیل منتشر شده در JAMA، نشان داد که هم نالترکسون و هم آکامپروسات، خطر بازگشت به نوشیدن را پس از پرهیز مداوم کاهش می‌دهند.

یکی دیگر از داروهای مورد تایید FDA که برای درمان سوء مصرف الکل استفاده می شود، دی سولفیرام است که به نام آنتابوس نیز شناخته می شود. این دارو ممکن است در حین مصرف الکل واکنش آلرژیک ایجاد کند. دی سولفیرام می تواند به عنوان یک بازدارنده روانی برای کسانی که به دنبال پرهیز کامل از الکل هستند عمل کند. توجه به این نکته ضروری است که تعامل بین دی سولفیرام و الکل می تواند منجر به عوارض جانبی جدی شود.

مربوط: نحوه مصرف مواد مخدر و الکل در زامبیا اساساً دیدگاه من را نسبت به اعتیاد تغییر داده است

این دارو زمانی موثرتر است که در ترکیب با سایر روش های درمانی استفاده شود. به عنوان مثال، مصرف نالترکسون می تواند به کاهش هوس غذایی کمک کند تا فضای ذهنی و انرژی لازم برای رسیدگی به مسائل اساسی در درمان را داشته باشید.

انتخاب ترکیب داروها در برنامه درمانی به ترجیحات فرد و توصیه پزشک بر اساس سابقه سلامتی آنها بستگی دارد. می توانید با پزشک مراقبت های اولیه خود صحبت کنید یا به صورت آنلاین با یک متخصص در پلت فرم Monument ارتباط برقرار کنید تا در مورد اینکه آیا دارو برای شما مناسب و بی خطر است یا خیر.

داروهایی برای درمان اختلال وابستگی به الکل. با احترام از یوتیوب.

۳. گروه های حمایت از همتایان

گروه های حمایت از همتایان شاید سنتی ترین و شناخته شده ترین شکل درمان با الکل باشند. دلیلی برای محبوبیت این منبع وجود دارد. شواهد حاصل از AA و سایر برنامه های دوازده مرحله ای نشان می دهد که تشویق و مسئولیت پذیری همتایان می تواند نوشیدن سنگین الکل را کاهش دهد.

گروه‌های پشتیبانی فرصتی را برای اشتراک‌گذاری و ارتباط با دیگرانی که به سفرهای مشابه در مکانی امن و اغلب ناشناس می‌روند، ارائه می‌دهند. این گروه ها فرصت ارزشمندی را برای احساس درک و حمایت در طول سفری که می تواند احساس انزوا کند، ارائه می دهند.

تشویق یک جامعه نزدیک و وفادار می تواند تفاوت بزرگی در بهبودی فرد ایجاد کند. همچنین می تواند به عنوان یک منبع مکمل همراه با درمان یا دارو عمل کند.

طیف گسترده ای از گروه های پشتیبانی وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید. می‌توانید گروه‌هایی را که در منطقه محلی شما ملاقات می‌کنند کاوش کنید، یا یک گروه آنلاین پیدا کنید، مانند گروه‌های پشتیبانی رایگان تحت مدیریت درمانگر در Monument. جلسات توسط یک ناظر بالینی مجرب هدایت می شوند، با این گزینه که با استفاده از عملکرد چت، دوربین را خاموش کنید و گوش دهید، کاملاً ناشناس باقی بماند. در صورت عدم تمایل از هیچکس برای شرکت دعوت نخواهد شد.

۴. انجمن ها و انجمن های آنلاین

در سال‌های اخیر، افزایش شگفت‌انگیزی در جوامع آنلاین برای کسانی که به دنبال هوشیار ماندن یا ترک مشروبات الکلی از خانه‌هایشان هستند، بوده است. برخلاف شرکت در یک جلسه زنده، انجمن ها و پلتفرم های انجمن به عنوان یک منبع ۲۴/۷ برای هر کسی که به دنبال پشتیبانی است عمل می کند.

مشابه گروه‌های پشتیبانی، جوامع آنلاین می‌توانند یادآوری قدرتمندی باشند که هیچ‌کس نباید به تنهایی چالش‌های خود را انجام دهد. همچنین جوامع هویتی هوشیار وجود دارند که هدفشان حمایت از افرادی است که تجربیات مشابهی را تجربه می کنند، چه به دلیل جنسیت، نژاد، گرایش جنسی یا عوامل دیگر.

این جوامع را می توان در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک یا ردیت پیدا کرد. همچنین انجمن‌های امن و ناشناس وجود دارد که در آن کاربران می‌توانند به یکدیگر متصل شوند و منابع و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند، مانند انجمن رایگان ۲۴/۷ Monument.

انجمن ها و منابع اجتماعی برای سوء مصرف الکل

۵. پادکست ها و کتاب های هوشیاری

یک کتابخانه قوی و چشمگیر از پادکست ها و کتاب های مربوط به هوشیاری و کاهش مصرف الکل وجود دارد. این منابع می تواند به افرادی که تازه سفر خود را شروع کرده اند کمک کند تا داستان ها و توصیه های دیگران را با تجربه شخصی و حرفه ای بشنوند. آنها همچنین می توانند منابع مستمر آموزش و تأیید را برای کسانی که روی هوشیاری یا اعتدال طولانی مدت کار می کنند، فراهم کنند.

پیدا کردن یک پادکست، نویسنده یا سخنران عمومی که با آن ارتباط برقرار می کنید، می تواند در ایجاد انگیزه و تشویق تفاوت ایجاد کند. خوشبختانه، انتخاب زیادی برای انتخاب وجود دارد.

خواندن یک فصل در هر شب یا گوش دادن به پادکست هفتگی می تواند به شما کمک کند تا هوشیاری را به روال عادی خود تبدیل کنید.

پادکست های بازیابی:

آخرین افکار

درخواست حمایت برای کمک به تغییر رابطه خود با الکل یک حرکت فوق العاده شجاعانه است. اگر اختلال مصرف الکل دارید، به یاد داشته باشید که دریافت درمان تفاوتی با کمک گرفتن برای هر بیماری دیگر ندارد. این یکی از بزرگترین اقدامات مراقبت از خود (بدون ذکر منبع توانمندسازی) است که می توانید برای خود انجام دهید.

مربوط: ۷ افسانه درباره اعتیاد که نباید باورشان کنید

هنگام شروع درمان، لازم نیست بدانید سفرتان شما را به کجا خواهد برد. نیازی بهش نیست. تنها چیزی که نیاز دارید، تمایل به تغییر و شجاعت برای برداشتن اولین قدم ها به سوی متانت است.

شما این را دارید. زندگی جدید شما در انتظار شماست.

درمان آنلاین الکل با شرایط شما

با درمان شخصی الکل آنلاین، نوشیدن الکل برای شما اهمیت کمتری پیدا می کند. شما می توانید تغییری ایجاد کنید، و ما اینجا هستیم تا کمک کنیم.

اگر این پست را دوست داشتید به من اطلاع دهید. بازخورد شما مهم است!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر