۵ نکته که به شما کمک می کند تصمیمات سال نو ۲۰۲۲ خود را حفظ کنید


از قبل آماده است چوب برای تصمیمات سال نو در سال ۲۰۲۲؟ شما به جای مناسب آمده اید. همانطور که می دانید، اکثر تصمیمات به نتیجه نمی رسند – اما ناامید نشوید! این ممکن است به این دلیل باشد که شما تغییرات لازم برای موفقیت را انجام نداده اید. خوشبختانه، ما با توصیه های تخصصی که منتظرش بودید، در مورد چگونگی حفظ تصمیمات سال نو خود اطلاعاتی را روشن می کنیم.

“هر راه حلی می تواند یک هدف مفید باشد، اما احتمالا تا زمانی که تغییراتی از درون برای دستیابی به آن ایجاد نکنید، نتیجه ای نخواهد داشت.” هیلی پرلز، روانشناس عملکرد ورزشی، Ph.D..

حتی زمانی که می‌دانید چه می‌خواهید و چرا آن را می‌خواهید، همه ما داستان‌هایی داریم که ما را از رشد شخصی باز می‌دارد و ما را قربانی شرایطمان می‌کند. تا زمانی که داستان‌هایمان را دوباره فرموله نکنیم، در حفظ تصمیم‌هایمان مشکل خواهیم داشت. “خودآگاه شما ممکن است آرزوی هدفی داشته باشد، اگر ضمیر ناخودآگاه شما می ترسد، احتمالا نخواهد داشت. این به عنوان سد نامرئی شناخته می شود.”

مربوط: ۲۰ هدف سال نو که در واقع ارزش انجام دادن دارند

۵ نکته تخصصی که به شما کمک می کند تا قطعنامه های ۲۰۲۲ خود را حفظ کنید

چگونه بر آن موانع پنهان غلبه کنیم؟ با نکاتی که توسط روانشناسی پشتیبانی می شود که شما را هر روز ثابت، متمرکز و سالم تر نگه می دارد.

شماره ۱ خاص باشید

چگونه تصمیمات سال نو خود را در سال جاری حفظ می کنید؟ خاص باشید حریم خصوصی و وضوح مهم هستند. “چند بار شنیده ام که مردم می گویند: “این سالی است که من به قدرت خود خواهم رسید? دکتر پرلز می پرسد: «وقتی به آن فکر می کنید، این یک جمله مبهم است. آیا این به این معنی است که فرد شماره ای در ترازو دارد که می خواهد آن را بزند؟ آیا آنها قصد دارند یک ماراتن را کامل کنند؟ آیا آنها درصد چربی بدن هدف دارند؟ آیا آنها می خواهند ۱۰۰۰۰ قدم در روز راه بروند؟ نکته این است که شما به اهداف مشخص و مشخصی نیاز دارید.”

“تناسب اندام” برای شما چه معنایی دارد (اگر هدف شما این باشد)؟ می خواهی چه حسی داشته باشی، می خواهی چه کار کنی؟ چه چیزی شما را سالم تر و شادتر نشان می دهد؟ هدف بزرگ خود را تجسم کنید، سپس مراحل خاصی را ترسیم کنید. این معیارها را تا حد “نتیجه نهایی” تنظیم کنید.

#۲ واقع بین باشید

آن را ساده نگه دارید. دکتر پرلز می‌گوید: «این تصمیم‌ها باید اهدافی باشند که فکر می‌کنید روی آن‌ها کنترل دارید و می‌توانید واقعاً به آن‌ها برسید». اگر نسبت به توانایی خود برای رسیدن به اهداف خود اطمینان ندارید، خودتان جاده احتمال کمتری دارد که به تصمیم خود پایبند باشید. و حتی اگر شما عمل کنید در ابتدا فکر کنید که می توانید به آن پایبند باشید، موجودی را تهیه کنید و با خودتان بررسی کنید. آیا فکر می کنید هدف شما واقع بینانه است؟ آیا این چیزی است که در حال حاضر به راحتی و به سادگی می توانید آن را در زندگی خود ادغام کنید؟

یکی از بزرگ‌ترین دلایل شکست راه‌حل‌ها این است که بیش از آنچه می‌توانیم می‌جویم، ناامید می‌شویم و تسلیم می‌شویم. هر چه آن را ساده تر نگه دارید، احتمال دستیابی به اهدافتان بیشتر می شود.

#۳ مسئولیت پذیر باشید

از دوستان ورزش گرفته تا جامعه زندگی سالم، تا بهترین دوست شما که در زمان سستی با شما تماس می گیرد، مسئولیت پذیری بسیار مهم است. دکتر پرلز می‌گوید: «نیازی نیست تصمیم خود را در رسانه‌های اجتماعی پست کنید، اما گفتن این موضوع به چند دوست قابل اعتماد یا اعضای خانواده می‌تواند حمایت لازم را به شما بدهد و شما را مسئول نگه دارد.»

اگر به دنبال یک انجمن حمایتی هستید تا شما را پاسخگو نگه دارد، انجمن FitOn ما مکان مناسبی است! برنامه FitOn را دانلود کنید و با سایر افراد همفکر ارتباط برقرار کنید، یا به یکی از دوره های جدید ما در FitOn like بپیوندید مراقب خوار یا ۲۰ دقیقه مناسب!

شماره ۴ ردیابی

دکتر پرلز توضیح می دهد: «در روانشناسی، یک اصل اساسی وجود دارد. “اگر بتوانید آن را اندازه بگیرید، می توانید آن را تغییر دهید.”

چه در حال گرفتن عکس‌های پیشرفت روزانه، نگه‌داشتن خاطرات غذایی یا استفاده از یک ردیاب عادت باشید، او توضیح می‌دهد که “اندازه‌گیری‌ها به عنوان منبع الهام عمل می‌کنند تا به شما اجازه دهند ببینید از کجا شروع کرده‌اید و کجا هستید.” این یک اصل اساسی روانشناسی است، مردم!

دکتر پرلز می‌گوید: «ردیابی اهدافتان همچنین به شما کمک می‌کند تا یک سفر موفق را در مسیر دستیابی به نتیجه نهایی شناسایی کنید». “همچنین می توانید پایداری یا “اشکال” در پیشرفت خود را ارزیابی کنید و تلاش های خود را تنظیم کنید.”

همچنین به شما در مسیر رسیدن به هدفتان کمک می کند. روانشناس بالینی می گوید تصمیم گیری فقط هدف است فارست تالی، دکتری.، در خدمات روانشناسی Invictus در Folsom، کالیفرنیا. “اهدافی که ما معتقدیم قدرت فوق العاده ای دارند، زیرا مسیر زندگی را تغییر می دهند؛ آنها قدرت احیای احساسات قدیمی، آشکار کردن پتانسیل فراموش شده و جرقه زدن زنجیره ای از تغییرات مثبت را دارند.”

شماره ۵ کمال گرایی را کنار بگذارید

دکتر پرلز می گوید: «بسیاری از ما در این نوع تفکر مقصریم. “اگر رژیم بگیریم، و سپس سیب زمینی سرخ کرده بخوریم، به جای اینکه آنها را در رادار ببینیم، فکر می کنیم، “بسیار خوب، یک رژیم غذایی وجود دارد، شاید الان دارم دسر می خورم، و خواهم بود. دوشنبه آینده سر کار برمی گردم،” او می گوید.

این به ویژه اگر تصمیمی را با معیارهای دقیق تنظیم کنید صادق است – فکر کنید: “من هر روز ___ خواهم کرد” یا “من خواهم کرد” فقط ____” یا هرگز ____.” این مطلق ها از معیار کمال، همه یا هیچ سرچشمه می گیرند.

ممکن است فکر کنید، “من برای یک ساعت آنطور که در نظر داشتم وقت ندارم ورزش کنم، پس ۲۰ دقیقه چه فایده ای دارد؟” احتمالاً دکتر پرلز. اما حقیقت، او توضیح می دهد، این است که آن ۲۰ دقیقه هنوز شگفت انگیز است. هر حرکت و هر عادت خوب بهتر از هیچ کاری نیست. “برداشتن گام‌های کوچک به سمت اهدافمان بهتر از برداشتن هیچ قدمی است. مردم در یک روز بد یا زمانی که به “هدف کامل” مورد نظر دست نیافته‌اند، دست از کار می‌کشند. راز این است که به حرکت رو به جلو ادامه دهید. “

موضوعات مرتبط: چرا کنار گذاشتن طرز فکر “رژیم غذایی کامل” برای سلامتی خوب است؟

این یک سفر است، نه یک مقصد

وقتی نوبت به تصمیم گیری (و ذخیره) تصمیمات خود برای سال ۲۰۲۲ می رسد، به یاد داشته باشید: پیشرفت یک شبه اتفاق نمی افتد! با خودتان مهربان باشید و بدانید که این یک فرآیند است. به جای مقصد نهایی، به آن به عنوان یک سفر فکر کنید. به احتمال زیاد برجستگی ها و کبودی هایی در طول مسیر وجود خواهد داشت، و برنامه اولیه شما ممکن است تغییر کند، اما اشکالی ندارد! در واقع این کاملا طبیعی است. و اگر متوجه شدید که نیاز به حمایت دارید، به این پنج نکته در مورد چگونگی حفظ تصمیمات سال نو خود مراجعه کنید. من این را دارم!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر