۵ هزار میلیارد تومان وام به دانش بنیان اعطا شده است


روح ذوالفقاری معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به مبنای قانونی بودجه ۱۴۰۱ که بانک ها را موظف به پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه می کند، گفت: بانک های عامل تعیین شده از سوی مرکز مرکزی. بانک موظف است با معرفی صندوق نوآوری و شکوفایی این تسهیلات را از محل منابع پس‌انداز و سپرده‌های جاری و وام برای پرداخت به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه کند.

وی افزود: همچنین بر اساس مصوبه هیات وزیران، ۷۰ درصد از این مبلغ توسط بانک های متولی به طور مستقیم به شرکت های دانش بنیان و ۳۰ درصد مابقی به صندوق های پژوهش و فناوری برای تامین وجوه به نوآوران سپرده شده است. استارت آپ ها)، شرکت های فناوری و دانش بنیان. و خلاقانه پول دریافت کنید.

ذوالفقاری تاکید کرد: هدف از این سازوکار کمک به توسعه و تثبیت اشتغال با حمایت از تکمیل فنی و ارتقای محصولات و خدمات دانش بنیان، توسعه زیرساخت های مورد نیاز شرکت ها برای ظرفیت سازی برای افزایش عرضه این محصولات و کمک به افزایش تولید و فروش محصولات دانش بنیان و شرکت ها می توانند با ارائه طرح های خود در این ۳ محور از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی افزود: این تسهیلات اعم از اینکه از طریق بانک ها و یا از طریق صندوق های پژوهشی و فناوری دریافت کنند با کارمزد ۴ درصد به شرکت ها پرداخت می شود و مدت بازپرداخت آن ۳۶ ماه است که ۶ ماهه اول راه تنفس شرکت ها است. . گرفته شده.

ذوالفقاری در پایان خاطرنشان کرد: بانک های عامل شامل بانک ملی، ملت، کرزاد الحسنه رسالت، توسعه صادرات، صنعت و معدن و شرکت های دانش بنیان می توانند درخواست تسهیلات خود را تا پایان مهر ماه ۱۴۰۱ بارگذاری کنند و سایر شرکت ها می توانند. همچنین از طریق تماس با صندوق پژوهش و فناوری استان محل استقرار شرکت و یا حوزه تخصصی مربوطه شرکت می توانند درخواست خود را ارسال نمایند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟