۵ کتاب تصویری سلامت روان کودکان


توضیح مسائل مربوط به سلامت روان برای کودکان می تواند دشوار باشد. در اینجا، ما پنج کتاب تصویری غیرقابل فراموشی را به اشتراک می‌گذاریم که به آموزش کودکان در مورد اضطراب، افسردگی و ذهن آگاهی کمک می‌کند.

۱. نگران نباش موری! توسط آنا آدامز و جوسیان ویلتوس

پر جنب و جوش و سرگرم کننده، نگران نباشید، موری به خوانندگان جوان کمک می کند یاد بگیرند که چگونه پیشرفت کنند
نگرش آرام تر و مثبت تر اولین روز موری سگ را در مدرسه جدیدش دنبال کنید، زیرا جغد هوتس او را راهنمایی می کند و به او کمک می کند بر ترس هایش غلبه کند. متفکرانه و دلگرم کننده، خوانندگان می توانند مراحل عملی را برای یادگیری تکنیک های تنفس آرام دنبال کنند و مزایای ذهن آگاهی و تفکر مثبت را کشف کنند.

۲. The Bad Mood and the Stick اثر لمونی اسنیکت و متیو فورسایت

از نویسنده محبوب و پرفروش کتاب کودکان، لمونی اسنیکت، کتاب تصویری جدیدی درباره احساسات و تأثیر آنها بر ما (و دیگران) ارائه شده است. یک داستان ساده و در عین حال با طراوت، «حال بد و چوب» نگاهی متفکرانه و طنزآمیز به این دارد که چگونه خلق و خوی بد می تواند ویران کند، در عین حال فرصت هایی برای خنده، بخشش و عشق ایجاد می کند.

۳. شاهزاده خانم و مه اثر لوید جونز

شاهزاده خانم و مه، برداشتی مدرن از یک کلاسیک آشنای دوران کودکی، داستان یک شاهزاده خانم شاد را به اشتراک می‌گذارد که تا زمانی که مه افسردگی از راه برسد، هر چیزی را که ممکن است بخواهد دارد. طراحی شده برای کمک به کودکان در درک بهتر افسردگی از طریق تصاویر پر جنب و جوش، استعاره های ساده و طنز، خوانندگان نه تنها با علائم افسردگی دوران کودکی آشنا می شوند، بلکه بارقه امیدی به آنها داده می شود که با کمک و حمایت همه چیز بهتر می شود.

۴. چرا اینقدر غمگین هستید؟ توسط بت اندروز

طراحی شده برای کمک به کودکان برای درک و کنار آمدن با افسردگی والدین، چرا اینقدر غمگین هستید؟ این فرصت را برای مراقبین ایجاد می کند تا با کودکان در مورد مشکلات سلامت روانی که ممکن است عزیزانشان با آن مواجه شوند صحبت کنند.

۵. دنیای بزرگ کودک: ذهن آگاهی اثر الکس فابریزیو و هیلی کوشنیر

یادگیری نحوه تمرین ذهن آگاهی در دنیای همیشه شلوغ ما به یک مهارت ضروری تر تبدیل شده است. با معرفی ذهن آگاهی به فرزندتان کمک کنید تا برای موفقیت آماده شود. کودکان با پرسش‌های ساده و نکاتی که باید با هم کار کنند، می‌توانند اصول ذهن آگاهی و مدیتیشن را تمرین کنند.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر