۶ ایده سالم کوکتل کم قند


آیا به دوری از الکل فکر می کنید؟ تو تنها نیستی! بیشتر و بیشتر آمریکایی ها در تلاش برای اولویت دادن به سلامت خود کمتر الکل مصرف می کنند. با جنبش “کنجکاوی هوشیار” و افزایش فروش نوشابه، واضح است که بدون شراب راهی (محبوب) است. منظورم این است که اگر می‌توانید خماری را رها کنید، از استرس کبد خود جلوگیری کنید و در حین لذت بردن از یک نوشیدنی خوشمزه (و سالم) مقداری کالری ذخیره کنید، چرا که نه؟

این طرز فکر همیشه نبود. در سال های گذشته، هوشیار بودن و اجتماعی بودن سخت بود. صرف نظر از فشارهای همسالان و جامعه پیرامون شراب، هوشیاری در حالی که همه اطرافیان شما نوشیدنی می نوشند می تواند ناراحت کننده و منزوی باشد. خبر خوب این است که همه چیز در حال تغییر است. با افزایش نوشیدنی های غیر الکلی و افزایش تعداد مصرف کنندگان زیاد، داشتن یک شب بدون شراب ممکن است عادی باشد!

چه در حال کاهش مصرف مشروبات الکلی باشید، چه کنجکاو بدانید که سر و صدای کمتر در مورد چیست، چه شما و الکل با هم ترکیب نشوید، ما چند مدل موکتل خوشمزه و کم قند داریم که دوست خواهید داشت. هر جرعه جرعه آنقدر حال شما را خوب می کند که حتی الکل را هم از دست نخواهید داد.

مربوط: اگر می خواهید وزن کم کنید، می توانید الکل بنوشید؟

نوشیدنی های غیر الکلی: روند سال ۲۰۲۲ ارزش اشتراک گذاری دارد

محبوبیت موکتل ها در حال افزایش است و این روند غذایی سالم در سال ۲۰۲۲ از حمایت کامل ما برخوردار است! مطابق با کمیته هدایت کل مواد غذایینوشیدنی‌های بدون الکل صحنه نوشیدنی‌های سالم را به خود اختصاص داده‌اند، زیرا افراد بیشتری سلامت روحی و جسمی خود را در اولویت قرار می‌دهند. ما برای آن تشویق خواهیم کرد!

مطابق با علاقه مند به تجارتفروش نوشیدنی های غیر الکلی تنها در سال گذشته ۳۳ درصد افزایش یافته و به بیش از ۳۳۱ میلیون دلار رسیده است. علاوه بر این، Google Trends افزایش ۴۲% و ۸۱% را در جستجوهای آنلاین برای کلمات “mocktail” و “non-alcoholic” در سراسر جهان گزارش کرده است. انتظار داشته باشید ماکت‌های سالم را در همه جا مشاهده کنید – به غیر از بازارهای غذای سالم، آنها را در رستوران‌ها، بارها و تقریباً در هر جایی که انتظار دارید یک مست پیدا کنید، خواهید دید.

و در حالی که بسیاری از مارک های فروشگاهی برای انتخاب وجود دارد، مخلوط کردن موکتل های DIY ساده، سالم و سرگرم کننده است! علاوه بر این، با ساختن خودتان، می توانید آن را به دلخواه شخصی سازی کنید.

پیشاپیش، خوشمزه ترین ماکت های کم قند را به اشتراک می گذاریم که هوس جرعه جرعه شما را با هر جرعه ارضا می کند.

۳ نکته برای ساخت یک ماکت کم قند

اما ابتدا، در اینجا چیزی است که باید در مورد چگونگی ساخت ماکت سالم خود بدانید!

شماره ۱ از مخلوط کن های شیرین خودداری کنید

در حالی که به نظر می رسد مخلوط کن های فروشگاهی کار “میکسر” را بسیار آسان تر می کنند، اکثر مخلوط کن های بطری و جعبه ای دوست شما نیستند! اغلب میکسرهای از پیش ساخته شده با قندهای بداخلاق مانند ساکارز، دکستروز و شربت ذرت پر می شوند. و حتی اگر با قندهای طبیعی (مانند آگاو یا عسل) شیرین شده باشد، محتوای قند آن معمولاً خارج از نمودار است – فقط به برچسب مواد تشکیل دهنده نگاه کنید.

صحبت از برچسب های مواد تشکیل دهنده، همیشه آنها را بررسی کنید! و حتماً هم مواد ذکر شده و هم برچسب تغذیه را بخوانید.

شماره ۲ از یک شیرین کننده طبیعی استفاده کنید (در صورت موجود بودن!)

در حالی که ما در مورد شکر هستیم، در صورت نیاز یک شیرین کننده طبیعی را انتخاب کنید. شکر معمولاً ماده اصلی ماکتل است (به لطف شربت ساده و آب میوه خالص). گذشته از دریافت کالری، قند اضافی بر قند خون شما آسیب وارد می کند. یک گزینه غنی از مواد مغذی مانند میوه های مخلوط یا یک جایگزین طبیعی مانند عسل خام یا شربت افرا خالص را انتخاب کنید. و به یاد داشته باشید که کمی راه طولانی را طی می کند!

شماره ۳ یک نوشیدنی پایه مغذی انتخاب کنید

راز ترکیب یک ماکت کم قند؟ یک نوشیدنی پایه مغذی انتخاب کنید. همانطور که مشروب را حذف می کنید، باید یک جایگزین نوشیدنی برای جایگزینی آن پیدا کنید – بنابراین، عاقلانه انتخاب کنید! شما چیزی خوشمزه اما بدون شیرینی و سبک می خواهید در حالی که هنوز بافتی دارید.

کامبوجا، آب گازدار، آب سبز فشرده سرد (یا جایگزین کم قند)، و چای سرد شیرین نشده از جمله موارد مورد علاقه ما هستند!

با در نظر گرفتن این نکات، بیایید قاطی شویم!

۵- دستور العمل های ماکتی کم مواد یا کم شکر

ماکت آب سبز

آب میوه خود را بگیرید و برای پول آنها کوکتل های شیرین سرو کنید. این موکتل آب سبز به لطف ترکیبات ضد التهابی (بدون قند) مانند زنجبیل و ژالاپنو، دارای مواد طبیعی کاملی است. سفارشی کردن آن آسان است، اما تنها چیزی که واقعاً نیاز دارید ۵ ماده است!

عناصر

 • ۱ عدد خیار بزرگ له شده
 • ۱-۲ عدد لیمو یا لیمو ترش
 • ½ اینچ برش زنجبیل
 • ۲ عدد برگ کلم فشرده
 • ¼ – ۱/۲ فنجان کامبوچا با طعم زنجبیل

اجزای اختیاری:

 • ۱ قاشق چایخوری عسل خام
 • آب سلتزر مرکبات
 • لیموی تازه، نعناع، ​​هالاپینو، برای سرو

جهت:

مرحله ۱خیار، مرکبات، زنجبیل و شلغم را فشار دهید.

گام ۲: یک لیوان را با یخ خرد شده پر کنید سپس آب سبز را روی یخ بریزید.

مرحله ۳: کومبوچا و شیرین کننده اختیاری را اضافه کنید. مخلوط کنید تا خوب مخلوط شوند. طعم را تست کنید و در صورت نیاز طعم را تنظیم کنید.

مرحله ۴: مایع غلیظ شده را اضافه کنید و با مواد اضافی تزئین کنید. سرو کنید و لذت ببرید!

قاطر مسکو

بیشتر قاطرها در مسکو مملو از قند و الکل هستند … همچنین به عنوان خماری و قند خون شناخته می شود که منتظر وقوع هستند. اما نه این ماکت سالم! فقط با ۴ ماده (که هیچ کدام نوشیده نمی شود!) تهیه شده است، میل کنید تا سیر شود.

عناصر:

 • ۱ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه
 • نصف فنجان کومبوچا با طعم زنجبیل
 • آب سلتزر به دلخواه
 • در صورت تمایل با لیموی تازه و نعناع تزیین کنید

جهت:

مرحله ۱: یک لیوان را با یخ خرد شده پر کنید.

گام ۲: آب لیمو و کومبوچا را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله ۳در صورت تمایل روی آن را با آب گازدار بریزید.

مرحله ۴با لیموی تازه و نعنا تزیین کنید.

موهیتو نارگیل کم شکر

موکتل موهیتو نارگیل ممکن است طعمی کرمی و آرامش بخش داشته باشد، اما قند کمی دارد و پر از مواد مفید برای شماست. تهیه شده با شیر نارگیل سبک، آب نارگیل خام و طعم‌های طبیعی مانند لیمو و نعنا، بدون احساس گناه آن را میل کنید.

عناصر:

 • ½ فنجان شیر نارگیل سبک شیرین نشده
 • ½ فنجان آب نارگیل خام
 • ½ آب لیمو
 • ½ – ۱ فنجان آب مایع یا آب گازدار
 • ۸-۱۰ برگ نعناع تازه، خرد شده

جهت:

مرحله ۱: یک لیوان را با یخ خرد شده پر کنید.

گام ۲برگ های نعناع را مخلوط کرده و با آب لیمو، شیر نارگیل و آب نارگیل به فنجان اضافه کنید. هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. طعم را تست کنید و در صورت نیاز طعم ها را تنظیم کنید.

مرحله ۳: با نوشابه یا آب سودا پر کنید و لذت ببرید!

ماکت میوه ای کم قند

سوپر فود سانگریا

وقتی می‌توانید سنگریای غیرالکلی کم قند و پر از غذاهای فوق‌العاده مانند انار، انواع توت‌ها و مرکبات درست کنید، نیازی به شراب نیست!

عناصر:

 • ۲ فنجان آب انار خالص شیرین نشده
 • ۲ فنجان کامبوچا به انتخاب شما
 • ۲ فنجان آب گازدار یا آب مایع
 • ۱-۲ عدد لیموترش تازه
 • نصف فنجان آب پرتقال تازه فشرده
 • ۱-۲ فنجان میوه خرد شده (مخلوطی از سیب، انواع توت ها و مرکبات)
 • اختیاری ½ – ۱ قاشق غذاخوری عسل خالص

جهت:

مرحله ۱یک کوزه بزرگ را با میوه های خرد شده دلخواه پر کنید.

گام ۲: بقیه مواد را بریزید و مخلوط را خوب هم بزنید. طعم را تست کنید و در صورت نیاز طعم را تنظیم کنید.

مرحله ۳: روی آن را بپوشانید و یک شب یا حداقل به مدت ۶ ساعت در یخچال قرار دهید.

مرحله ۴از یخچال خارج کنید و با میوه یا بدون میوه سرو کنید. لذت بردن!

خنک کننده هندوانه و نعناع

بر خلاف اکثر کوکتل ها (که به لطف آن شما را کم آب می کنند اثرات دیورتیک الکل) این خنک کننده هندوانه و نعناع کم قند شما را هیدراته و سالم نگه می دارد! با تنها شیرینی که از هندوانه خالص به دست می آید، هوس شیرینی شما را بدون هیچ گونه شکر افزوده ارضا می کند.

عناصر:

 • یخ خرد شده
 • نصف فنجان آب هندوانه خالص و شیرین نشده
 • ½ – ۱ فنجان آب گازدار یا آب مایع
 • ۱-۲ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه فشرده
 • نعناع تازه به دلخواه

جهت:

مرحله ۱: لیوان را با یخ خرد شده پر کنید.

گام ۲هندوانه و آب لیمو را روی یخ بریزید.

مرحله ۳: آب گازدار را اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شود.

مرحله ۴با لیموی تازه و نعنا تزیین کنید. لذت بردن!

ماکت انبه تند

ماکت انبه تند که شبیه مارگاریتا است، همه چیزهایی است که قبلا می دانستید به آن نیاز دارید. قند و کالری کمی دارد اما سرشار از کومبوچای سالم، ویتامین A و انبه غنی است.

عناصر:

 • ۲ اونس پوره انبه یا آب انبه خالص
 • ½ آب لیموی تازه
 • یک فنجان آب گازدار یا آب غلیظ شده
 • ½ فنجان انبه یا کامبوچا با طعم زنجبیل
 • Jalapeno به دلخواه

جهت:

مرحله ۱یک لیوان را با یخ خرد شده با گزینه نمک لبه پر کنید.

گام ۲پوره لیمو و آب انبه را روی یخ بریزید.

مرحله ۳کومبوچا را اضافه کنید و هم بزنید تا خوب ترکیب شوند. پس از آن، آب گازدار را روی آن قرار دهید.

مرحله ۴با لیموی تازه و هالاپینو تزیین کنید و لذت ببرید!

سالم ترین ماکت و میکسرهای خریداری شده در فروشگاه

آیا نمی خواهید یک ماکت کم قند در خانه درست کنید؟ این موکتل ها و میکسرهای سالم را که در فروشگاه خریداری شده است، امتحان کنید!

میکسرها

Health-Ade اخیراً خط جدید خود را معرفی کرده است مخلوط کن نوشیدنی های غیر الکلیو فقط بگوییم که عاشق هستیم. با یک مارگاریتا تند، ویسکی ترش، و مخلوط قاطر مسکو، اکنون می توانید از نوشیدنی های مورد علاقه خود بدون شراب لذت ببرید. و به لطف کامبوچای غنی از پروبیوتیک، در عین حال برای سلامت روده خود نیز مفید خواهید بود.

جوی کن

نه فقط جوی کن پر از مواد غذایی کامل که قند کمی دارند و سرشار از مواد مغذی هستند، اما محصولات آنها سیر کننده نیز هستند. آداپتوژن ها – مانند Rhodiola، Reishi و L-Tryptophan – برای حمایت از استرس و بهبود رفاه. و آنها ترکیبات مختلفی دارند (آرامش در مقابل افزایش انرژی) برای حمایت از هر احساسی که شما دارید. از بین سه محصول آنها (Kin Spritz، High Rhode و Dream Light) انتخاب کنید و برای بهره بردن از ذهن، بدن و سلامت خود آماده شوید.

Recess Hemp & Adaptogens با آب گازدار تزریق شده است

این نوشیدنی کاربردی با نوشیدنی‌های گیاهی تقویت‌کننده خلق و خو که با تصفیه‌کننده‌ها و عصاره کنف تقویت شده‌اند، شما را خنک و آرام نگه می‌دارد. با تشکر از بسیاری از آنها طعم (فکر کنید: نارگیل، لیمو، شاه توت، پرتقال خونی، و زنجبیل هلو)، چیزی برای همه وجود دارد!

توجه: آنها اخیراً با یک مارگاریتای جدید غیر الکلی “Dry January Limited-Edition” وارد بازار شدند، و ما احساس می کنیم که شما آن را دوست خواهید داشت. تنها با ۴ گرم شکر، ۲۵ کالری در هر بسته، و مواد کاملاً طبیعی مانند مرکبات، عصاره شاهدانه، جینسینگ و ال تیانین، بدوید… به وب سایت آنها نروید.

قطعا یک شراب غیر الکلی است

اگر شراب سبک شما بیشتر است، ممنون مسلما انتخاب شراب های غیر الکلی، لازم نیست نوشیدنی مورد علاقه خود را به طور کامل رها کنید. خوشحال خواهید شد که بدانید آنها ماکت‌های سالمی برای همه شراب‌های مورد علاقه شما، از جمله رز، بروت، کابرنه سوویگنون، سوویگنون بلان، و دکانسرهای کنسرو شده دارند. این نیاز به نان تست دارد!

این ماکت‌های کم قند را به لیست ساعات شادی خود اضافه کنید

در حالی که نوشیدنی گاه به گاه مطمئناً می تواند در یک سبک زندگی متعادل قرار گیرد، برای همه مناسب نیست! بنابراین، اگر به دنبال کاهش مصرف نوشیدنی های تخمیر شده خود هستید یا به سادگی می خواهید آن را تغییر دهید، این ماکت های کم قند و الکل های غیر الکلی را امتحان کنید. در سلامتی، در سلامتی!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر