۷ روش موثر برای مقابله با استرس


آن را جدی بگیرید و این مراحل را برای مقابله با استرس دنبال کنید

“آیا در حال حاضر چیزی باعث استرس شما می شود؟” این چیزی است که من صدها بار در حین کار به عنوان پزشک عمومی از بیماران پرسیده ام.

اکنون بیش از هر زمان دیگری، کلمه “استرس” در حال ظهور است. ما خسته شده‌ایم – کار از خانه، مراقبت از والدین سالخورده، درگیر شدن با یک بیماری طولانی‌مدت، مواجهه با کار مازاد بر کار، یا ساعت‌های طولانی کار برای ادامه کسب‌وکارمان – و استرس در حال افزایش است.

اما، در تجربه من، هفت راه قدرتمند وجود دارد که بتوانیم استرس را کنترل کنیم. با این حال، قبل از شروع، باید موارد زیر را انجام دهیم:

اذعان

پذیرش اینکه استرس دارید یا اینکه استرس در علائم فیزیکی شما نقش دارد، می تواند سخت باشد. با خودتان مهربان باشید و بپذیرید که تحت فشار هستید.

بدانید که چیزی به نام فشار دادن ساده وجود ندارد

مغز ما بین استرس بزرگ و استرس کوچک تفاوتی قائل نمی شود، فقط استرس را ثبت می کند. اگر برای ما یا اطرافیانمان آشکار شود که در حال مبارزه هستیم، رویدادهای استرس‌زای بزرگ در زندگی ممکن است ما را وادار کنند که به دنبال کمک باشیم. اما «چیزهای کوچکی» که آزاردهنده هستند و در ذهن ما باقی می مانند، می تواند به سختی تشخیص داده شود. انعطاف پذیری و توانایی ما برای مقاومت در برابر طوفان های روزانه می تواند به تدریج تحت تأثیر این “مشکلات روزمره” قرار گیرد.

بایست، نگاه کن، گوش کن

ممکن است بیشتر در مورد استرس صحبت کنیم، اما آیا به خودمان گوش می دهیم؟

انداختن استرس در مکالمه مانند صحبت کردن در مورد آب و هوا است که می تواند تأثیری را که تجمع استرس می تواند بر ما داشته باشد، کاهش دهد. حتی پسر شش ساله ام اخیراً به من گفت: “اشکالی ندارد، مامان استرس نداشته باش.” استرس یکی از کلماتی نبود که در دایره لغات دبستان داشتم!

اثرات استرس متفاوت است و ممکن است تشخیص آن دشوار باشد. اختلال در خواب، خواب‌آلودگی، مشکل در تمرکز یا کمبود انگیزه شایع هستند. نادیده گرفتن، نادیده گرفتن یا منحرف کردن خود از این ویژگی ها آسان است، به خصوص زمانی که زندگی مانند ماه های اخیر شلوغ بوده است.

واکنش ما به استرس چهار مرحله دارد: رویداد اولیه، نحوه درک ما از رویداد، واکنش ما به آن و تأثیری که بر ما می‌گذارد. خبر خوب این است که امروز می توانید برای مبارزه و مدیریت احساسات خود قدم هایی بردارید.

نیروی حرکت
اگر از ورزش اجتناب کنید (مثل من)، همیشه می‌توانید کاری سرگرم‌کننده‌تر از فعال بودن پیدا کنید. اما مشخص شد که فقط ۲۰ دقیقه فعالیت باعث بهبود خلق و خوی ما تا ۱۲ ساعت می شود، بنابراین آندورفین های ما را به حرکت در می آورند.

قدرت ذهن آگاهی و مدیتیشن
تحقیقات روانشناسی دانشگاه هاروارد نشان می دهد که ذهن ما تا ۴۷ درصد مواقع سرگردان است. اتخاذ رویکردی آگاهانه به روال روزانه به ما کمک می کند تمرکز و حضور داشته باشیم. نشان داده شده است که تمرین منظم مدیتیشن باعث بهبود اضطراب، افسردگی و کیفیت زندگی و همچنین حفظ ذهن سالم و افزایش رفاه می شود.

زنی در حال مدیتیشن در زمین سبز
نشان داده شده است که تمرین منظم مدیتیشن باعث بهبود اضطراب و افسردگی می شود.

قدرت شکرگزاری
چندین مطالعه ارتباط بین قدردانی و سطوح بالاتر احساسات مثبت را نشان داده اند. نشان داده شده است که قدردانی باعث کاهش افسردگی، افزایش انعطاف پذیری، بهبود خواب، کاهش خطر بیماری قلبی و بهبود روابط می شود. وقت گذاشتن برای ابراز قدردانی به ما کمک می کند سرعت خود را کاهش دهیم و روی حال و مثبت تمرکز کنیم.

قدرت بخشش
پروژه تحمل استانفورد نشان داده است که بخشش استرس، خشم و افسردگی را کاهش می دهد و به احساس خوش بینی کمک می کند. همچنین از سیستم ایمنی بدن ما حمایت می کند، خطر بیماری قلبی و درد مزمن را کاهش می دهد.

قدرت ارتباط
ارتباط با کسانی که به آنها اهمیت می‌دهیم می‌تواند تأثیری بافر بر استرس داشته باشد. روابط حمایتی و مثبت به هر دو صورت کار می کنند و هرگز نمی توانید اهمیت یک تماس تلفنی یا یک گفتگوی دوستانه را دست کم بگیرید.

قدرت خواب
سعی کنید یک روال آرام بخش ایجاد کنید. شما یک روز صبح فرصت دارید، پس روی زمان خواب نیز سرمایه گذاری کنید. وسایل برقی را حداقل یک ساعت قبل از خواب خاموش کنید، بعد از ساعت ۲ بعدازظهر از کافئین پرهیز کنید، اتاق خواب خود را خنک نگه دارید و یک دفترچه در کنار تخت خود داشته باشید تا نگرانی ها، افکار یا چیزهایی که به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید.

قدرت مهربانی
این برای خودتان و اطرافیانتان صدق می کند. در آوریل ۲۰۲۰، بنیاد سلامت روان با YouGov برای انجام یک نظرسنجی آنلاین از بیش از ۴۲۰۰ بزرگسال ۱۸ ساله و بالاتر در بریتانیا همکاری کرد. او فاش کرد که ۶۳ درصد از بزرگسالان بریتانیا موافق هستند که مهربانی با دیگران تأثیر مثبتی بر سلامت روان آنها دارد و همین درصد موافقند که مهربانی با دیگران تأثیر مثبتی بر سلامت روان آنها دارد. این یک برد است.

دکتر کلارا راسل پزشک عمومی و یکی از بنیانگذاران این شرکت است nogginbrain.co.uk. او را در توییتر دنبال کنید جاسازی توییت


کمک حرفه ای را در counseling-directory.org.uk بیابید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر