۹ نکته برای تبدیل ورزش به یک عادت


شما می خواهید ورزش کنید، اما برنامه شما شلوغ است و نمی دانید از کجا شروع کنید. و هر بار که انگیزه حرکت را جمع آوری می کنید، به نظر می رسد چیزی در راه شما قرار دارد بین تبدیل آن به بخشی منظم از روال خود در مقابل یک اتفاق یکباره. اگر این به نظر شما می رسد و نمی دانید که چگونه ورزش را به یک عادت تبدیل کنید، ما اینجا هستیم تا با ۹ نکته آسان برای اجرا به شما کمک کنیم!

علم در مورد عادت سازی

مطابق با پژوهشعادات طولانی مدت عادت هایی هستند که به صورت هفتگی و روتین انجام می دهید و آنها را در زمان های ثابت در طول روز اجرا می کنید. در حالی که همه می دانند که ساختن یا ترک یک عادت ۲۱ روز طول می کشد، علوم پایه نشان می دهد که می تواند از ۱۸ تا ۲۵۴ روز باشد. مثل خیلی چیزها، آنقدرها هم سیاه و سفید نیست! این به اهداف، سیستم حمایتی، عادات سبک زندگی، انگیزه و سلامت کلی و سایر عوامل بستگی دارد. نکته کلیدی برای ساختن یک عادت، تکرار مداوم عادت یا رفتار مورد نظر است. هر چه بیشتر این رفتار را تکرار کنید، احتمال اینکه تبدیل به عادت شود بیشتر می شود!

پیش از این، ما نکات برتر خود را در مورد نحوه تبدیل ورزش به یک عادت (یک عادت) به اشتراک می گذاریم!

۹ نکته ساده برای تبدیل ورزش به یک عادت

شماره ۱ لباس های خود را بچینید

یکی از بهترین راه‌ها برای تبدیل ورزش به عادت این است که از قبل برنامه‌ریزی کنید و هر عاملی را که بین شما و تمرین شما قرار دارد حذف کنید. تنظیم لباس‌های ورزشی‌تان از شب قبل به شما این امکان را می‌دهد که لباس‌هایتان را بپوشید و وارد باشگاه شوید – قبل از این‌که وقتی برای بهانه‌گیری یا پرت شدن حواس داشته باشید! اگر این را به بخشی آگاهانه از برنامه صبحگاهی خود تبدیل کنید، به زودی تبدیل به یک عادت می شود!

آدم صبح نیست? با قرار دادن لباس های تمرینی خود در کیف کار خود از قبل برنامه ریزی کنید تا هر زمان که فرصتی پیش آمد آماده حرکت باشید.

شماره ۲ برای تمرین خود برنامه ریزی کنید

یک برنامه تمرینی خشن برای هفته تهیه کنید، تا برنامه‌ای داشته باشید! شاید روز دوشنبه یک تمرین تقویت بازو انجام دهید FitOn HIIT sesh در روز چهارشنبه، پنج‌شنبه پیاده روی سریع داشته باشید و هفته را با آن به پایان برسانید یوگا یا پیلاتس. داشتن یک برنامه به شما کمک می کند تا با انگیزه و متعهد به اهداف و برنامه تمرینی خود بمانید. تکرار این کار در آغاز (یا پایان) هر هفته یک راه عالی برای تبدیل ورزش به یک عادت است.

مربوط: راهنمای نهایی برای شروع یک روال تناسب اندام در خانه

شماره ۳ آن را با مداد وارد کنید

اکنون که برنامه‌ای دارید به برنامه خود متعهد شوید! آن را طوری به تقویم خود اضافه کنید که گویی یک جلسه است – حتی می توانید آن را به عنوان یک ملاقات با خودتان در نظر بگیرید. و درست مانند هر جلسه دیگری، اگر به طور مداوم آن را از بین ببرید، رسیدن به اهداف شما بسیار سخت تر خواهد بود. بنابراین، در یک تمرین FitOn برنامه ریزی کنید، استراحت ناهار خود را متوقف کنید، و آماده و آماده برای رفتن ظاهر شوید!

شماره ۴ یک دوست تمرینی پیدا کنید

حتی با انگیزه ترین افراد هم دوره هایی را پشت سر می گذارند که خود را بی انگیزه می بینند. ما انسان هستیم، حتماً اتفاق می افتد! یکی از راه‌هایی که می‌توان از این روند تمرینی دور ماند؟ یک دوست تمرینی را استخدام کنید! اگر صرفاً به انگیزه شخصی برای پاسخگو نگه داشتن خود متکی هستید، می توانید از تمرین خود صرف نظر کنید یا بهانه بیاورید. اما، با توجه به پژوهش، اگر بسته به خود فردی در طرف مقابل دارید، به احتمال زیاد به یک روال متعهد می شوید و آن را دنبال می کنید! به علاوه، ورزش کردن با یک دوست سرگرم کننده تر است. کمی رقابت دوستانه، کسی؟

آیا می خواهید دوستان و خانواده خود را به سرگرمی دعوت کنید؟ دعوت از دوستان به FitOn آسان است! با رفتن به تب دوستان در برنامه، می توانید دوستان خود را از مخاطبین خود انتخاب کنید و برای آنها دعوت نامه بفرست.

شماره ۵ تماس های کاری خود را در حال حرکت انجام دهید

تا به حال در مورد جلسات پیاده روی شنیده اید؟ اگر کار اجازه می دهد، تماس ها و جلسات خود را در حال حرکت برنامه ریزی کنید. چه تماس مجازی باشد و چه ناهار حضوری، ضربه زدن به پیاده‌رو و راه رفتن در حین صحبت کردن، راه بسیار خوبی برای ایجاد تحرک است (در حالی که به طور موثر زمان و برنامه شلوغ خود را مدیریت می‌کنید). به علاوه، ورزش نشان داده شده است افزایش دادن بهره وری و افزایش خلاقیت! یک برد-برد.

شماره ۶ تمرینی را بیابید که احساس خوبی به شما بدهد

تمرینات HIIT ممکن است مرسوم باشد، و BFF شما ممکن است بازوهای تنومند و لاغری را که همیشه از کلاس Megaformer Pilates او می‌خواستید، دریافت کند، اما این بدان معنا نیست که آنها بهترین تمرینات برای شما هستند. اگر آنها را دوست دارید، شگفت انگیز است! اما نکته مهم پیدا کردن تمرینی است که به شما احساس خوبی بدهد و برای بدن شما بهترین باشد! پایبندی به یک برنامه تمرینی تماماً در مورد یافتن تمرینی است که هم از درون و هم از بیرون احساس خوبی به شما بدهد.

برای شروع به کمک نیاز دارید؟ روی برنامه FitOn روی play بزنید و به ما بروید کتابخانه تمرین. با همه چیز، از پیلاتس گرفته تا HIIT گرفته تا تمرینات قدرتی و یوگا، مطمئناً چیزی را پیدا خواهید کرد که برای شما و نیازهای شما مفید باشد!

شماره ۷ اهداف کوچک و دست یافتنی تعیین کنید

به این فکر کنید که وقتی لیست کارهایتان را بررسی می کنید یا اهدافتان را شکست می دهید، چقدر احساس خوبی دارید. این احساس بسیار انگیزشی دارد، درست است؟ خوب، این اساس این هک است که چگونه ورزش را به یک عادت تبدیل کنیم! همانطور که می گویند، آهسته و پیوسته برنده مسابقه است. به جای تعیین اهداف غیرواقع بینانه و ناامید شدن به خاطر نرسیدن به هدف، خود را با شروع کوچک برای موفقیت آماده کنید. با این ذهنیت «بزرگ برو یا به خانه برو» خداحافظی کنید و با گام‌های کوچک و عملی به طرز فکری سالم‌تر دعوت کنید.

به جای اینکه هفت روز در هفته تمرینات هدف خود را انجام دهید، با هدف سه روز، شاید چهار روز شروع کنید! و این تمرینات نیز نباید جلسات یک ساعته باشگاه یا کلاس های تناسب اندام بوتیک باشند. شما می توانید با یک تمرین ۱۵ دقیقه ای در آشپزخانه خود از تمام مزایای آن بهره مند شوید. اگر هنوز برای حرکت در آن چهار روز دیگر انگیزه دارید، به این معنی است که نمی توانید؟ البته که نه! اما، به آن به عنوان یک امتیاز فکر کنید! شما به تمام اهداف ورزشی خود رسیدید، به علاوه حتی بیشتر! گاهی اوقات این ترفندهای ذهنی با تقویت رفتار مثبت و طرز فکر مثبت به ما کمک می کند تا عادت کنیم. بعلاوه، با این اهداف کوچک، پایه ای محکم و پایدار برای اهداف بلندمدت بزرگتری که می خواهید به دست آورید، خواهید گذاشت.

مربوط: چگونه می توان اهداف تناسب اندام را تعیین کرد

#۸ فقط به ۵ دقیقه متعهد شوید

در مورد اهداف کوچک صحبت کنید، به یک تمرین روزانه ۵-۱۰ دقیقه ای متعهد شوید. حتی در شلوغ ترین روزها، همه ما می توانیم در پنج دقیقه حرکت سریع فشار بیاوریم! شاید یک سوزاننده شکمی ۵ دقیقه ای انجام دهید، ۵۰ بارپیه را با ۵ جهش ۱۰ بورپی که در طول روز پخش می شوند کامل کنید، یا کفش های ورزشی خود را برای یک مایل پیاده روی یا دویدن با توله سگ خود ببندید. پس از مدتی، این ۵ تا ۱۰ دقیقه را بدون حتی فکر کردن له خواهید کرد – حتی ممکن است متوجه شوید که دقیقه ها را زیر و رو می کنید!

شماره ۹ روزهای ریکاوری را در برنامه خود برنامه ریزی کنید

شما در باشگاه بدنسازی سخت کار می کنید، غذاهای مناسب می خورید، و حتی تلاش آگاهانه ای برای کاهش استرس در زندگی خود انجام می دهید. اما بخشی از دیدن نتایجی که برای آن سخت تلاش می کنید شامل اولویت بندی روزهای بهبودی نیز می شود! بدون استراحت، بدن شما زمان مناسبی برای ریکاوری نخواهد داشت، و در واقع می‌تواند نتایج شما را کاهش دهد و مانع شود. به علاوه، شما در معرض خطر فرسودگی شغلی هستید. بنابراین، همانطور که مشتاقانه منتظر تمرینات خود هستید، منتظر روزهای ریکاوری خود نیز باشید!

مربوط: سندرم تمرین بیش از حد چیست + چرا ممکن است نتایج آن متوقف شود

غذای آماده

خارج از چارچوب فکر کنید و راه های خلاقانه ای برای حرکت پیدا کنید! به یاد داشته باشید: حرکت به تمرینات برنامه ریزی شده یا تمرینات تناسب اندام محدود نمی شود. فکر کنید: به جای آسانسور از پله‌ها بروید، برای نوشیدن قهوه در مقابل رانندگی پیاده‌روی کنید، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری کنید، و حتی سگتان را برای پیاده‌روی طولانی‌تر از حد معمول ببرید. هر حرکتی حرکت سودمند است! و هرچه بیشتر حرکت کنید، احساس بهتری خواهید داشت. هر چه احساس بهتری داشته باشید، انگیزه بیشتری برای ادامه حرکت خواهید داشت! چرخه را در اینجا مشاهده می کنید؟ عادات سالم اینگونه شکل می گیرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر