Finohack فرصتی برای چالش های کارآفرینان است


نشست خبری فینوهاک و رونمایی از این سایت صبح روز شنبه ۱۷ مردادماه با حضور مدیران ارتباطات فردا و اصحاب رسانه در فضای کاری فینووا برگزار شد.

در ابتدای این رویداد، سروش اکبرزاده، رئیس شتاب دهنده و کوورک فینووا و مدیرعامل فاینوهک به معرفی روند شکل گیری فین تک و اهداف این رویداد پرداخت. وی گفت: از اسفندماه سال گذشته زیرمجموعه های فردا ارتباطات و بانک آینده ادغام شده و بیش از ۱۰۰۰ ساعت کار تحقیق و توسعه انجام شده، چالش ها شناسایی شده و شرکت تکنوجارت نیز به آن اضافه شده است. ما در این مدت در زمینه های مختلف مالی تحقیق کردیم، استارتاپ های مشابه خارجی را مشاهده کردیم و نیازهای فعلی اکوسیستم مالی کشور را دیدیم و به شش دسته اصلی رسیدیم که هر کدام چالش های متفاوتی داشتند. این شش دسته را به همراه مقالات در سایت قرار دادیم و البته عزیزان پذیرای ایده هستند.»

وی افزود: کارگاه های این دوره از دو هفته آینده آغاز می شود که شامل حدود ده کارگاه وبینار و یک کارگاه تیم سازی حضوری خواهد بود. سپس سه هفته جلسات مربیگری تیم خصوصی وجود دارد که تیم ها می توانند رزرو کنند. البته یک هفته قبل از رویداد حضوری نیز فرآیند پیش نمایش را خواهیم داشت. در این بخش، تیم ها سوالات خود را مطرح می کنند و از مشاوره حضوری بهره مند می شوند و در نهایت در روز سوم رویداد، نوبت به ارائه MVP می رسد.

سخنران بعدی مریم نجفی، مدیرعامل فینووا بود که پس از برجسته کردن آمار سرمایه گذاری در استارت آپ های فین تک، گفت: فین تک حوزه ای ترسناک نیست، بلکه جذاب است. سال قبل جالب است بدانید که حجم این سرمایه گذاری در منطقه منا نیز ۴۱ درصد افزایش یافته است و این روند به این دلیل است که روند سرمایه گذاری در میادین نفتی در منطقه کاهش یافته است.

مدیرعامل فینووا در خصوص حوزه های سرمایه گذاری ادامه داد: اینسورتک ها بخش جذابی برای سرمایه گذاری هستند، لن تک ها نیز به لطف خدماتی که ارائه می دهند توانسته اند توجه سرمایه گذاران خطرپذیر را به خود جلب کنند.

سومین سخنران حمید علیمحمدی مدیرعامل تکنوترید بود که طی سخنانی علاوه بر اعلام آمادگی سرمایه گذاری گفت: تکنوترید در راستای طراحی نقشه راه طی دو سال گذشته مسیر طولانی را طی کرده است. به همین دلیل تقریبا هیچ فراخوانی برای سرمایه گذاری نداشتیم. ما کار خود را با VC خود شروع کردیم و سال گذشته استودیوی استارتاپی خود را راه اندازی کردیم و استارت آپ های ما در زنجیره ارزش مشتریان بانک تجارت مشغول به کار هستند. در طول همکاری با Finohack، چهار چالش اصلی، تراکنش‌های الگوریتمی، اعتبارسنجی مشتری، فراجهان و مدل‌سازی رفتار مشتریان بانک را معرفی کردیم.

در قسمت پایانی این رویداد پنلی به سرپرستی آرش سروری از توسعه دهندگان حوزه فناوری برگزار شد که در این پنل مریم نجفی مدیرعامل فینووا، حمید علیمحمدی مدیرعامل تکنوتازارت، کاوه رعدی مدیر عامل شرکت شیرم کارت، سعید قدوسی نژاد، مدیرعامل فینوتک و آقای فرشید اردوانی، معاون بازاریابی و عملیات شرکت ارتباطات فردا حضور داشتند.

کاوه رعدی در این پنل با اشاره به فعالیت های همراه کارت گفت: همراه کارت در حال حاضر دومین اپلیکیشن پرطرفدار کشور از نظر کاربران است، قصد داریم به یک سوپرمارکت مالی تبدیل شویم. اگر راه حل افراد با یک مشکل خاص برای حل چالش کاربر همسو باشد، آنها می توانند از پایگاه کاربر نقشه نیز استفاده کنند، زیرا معماری نقشه به سمتی می رود که بتواند از طریق افزونه ها و خدمات باز با بازار خارجی کار کند.

حمید علیمحمدی همچنین گفت: «فینوتک یک پلتفرم تحویل Api است و خدماتی که ارائه می‌کند در جهتی است که استارت‌آپ‌ها کار خود را از صفر مطلق شروع نکنند و بر بهبود کسب‌وکار و تجربه کاربری تمرکز کنند.» حضور ما در Finohack همچنین باعث ساده‌سازی مجموعه می‌شود. به این API ها دسترسی داشته باشید و به این تیم ها جهش خوبی در زمان می دهد.”

فرشید اردوانی نیز پس از معرفی فردا ارتباطات به عنوان شعبه نوآوری و فناوری بانک آینده گفت: فردا ارتباطات مرکز گردهمایی گسترده ای برای تمامی حوزه های پرداخت و بانکی است.

مریم نجفی ادامه داد: هدف ما حمایت از کارآفرینان است زیرا دلیل اصلی شکست استارت‌آپ‌ها در دنیا عدم دسترسی به سرمایه و عدم تمرکز بر ارائه خدمات خاص است. قبل از ورود به دنیای تجارت، تحقیقات بیشتری انجام دهید.

وی افزود: ترکیب ما در فاینوهاک با کارتی با تجربه بازار، فینوتک که یکی از خدمات باز بانکی است، ارتباط فردا با شبکه ارزشمند خود و تجربه غنی فینووا با مربیان و سرمایه گذاری در این تیم ها ترکیب می شود. این ترکیب فرصت ویژه ای را برای کارآفرینان فراهم می کند، این هکاتون زمانی موفق می شود که شاهد ارائه های ارزشمند سرمایه گذاری باشیم.

علیمحمدی در ادامه افزود: در حال ایجاد یک فضای نوآوری در نزدیکی کارخانه نوآوری آزادی برای اسکان تیم ها هستیم. چشم انداز ما CVC است و ارزش افزوده ما ارتباط استارت آپ ها با بانک است.

شرکای این رویداد شرکت ارتباطات فردا، فینوتک، کارت، تکنو تجارت و فینووا برگزارکننده این رویداد هستند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟