راههای نجات گیاهان تازه


این راهی آسان و مقرون به صرفه برای صرفه جویی در گیاهان فصل آخر است تا بتوانید در طول سال از آنها لذت ببرید. تنها چیزی که باید برای یادگیری نحوه صرفه جویی در گیاهان تازه بیاموزید ، گیاه دلخواه شما ، روغن زیتون ، یک سینی یخ و یک فریزر است.

زیبایی استفاده از گیاهان تازهگیاهان بخش شگفت انگیزی از آشپزی با الهام از رژیم مدیترانه ای هستند. آنها راهی عالی برای افزودن طعم زیاد به مواد و غذاهای معمولی هستند. ما اغلب از آنها در انواع غذاها ، سس ها و سس ها استفاده می کنیم.

گیاهان همچنین می توانند نیاز به نمک اضافی را در بسیاری از دستور العمل ها با استفاده از گیاهان تازه برای طعم دادن کاهش دهند.

کاهش ضایعات و هزینه مواد غذایی

گیاهان تازه


ما خوش شانس هستیم که فضایی برای باغ گیاهان دارویی در خانه داریم. افراد زیادی هستند که فضا یا توانایی داشتن باغ ندارند ، بنابراین باید برای تهیه دستور العمل به خرید گیاهان متکی باشند.

گیاهان زیادی وجود دارد که ما آنها را رشد نمی دهیم ، فقط به این دلیل که از آنها به اندازه کافی برای نیاز به یک گیاه کامل استفاده نمی کنیم یا در باغ هیچ اقدامی نکرده ایم. من در مورد شما گشنیز صحبت می کنم!


با این حال ، من از این که اغلب هدر می روند متنفرم ، مخصوصاً وقتی مجبور باشید یک دسته کامل را در یک زمان بخرید. دستور العمل ها معمولاً 1/4 فنجان یا حتی 1 قاشق غذاخوری گیاه دارویی را می طلبد ، بنابراین تا زمانی که مانند رئیس برنامه غذایی نداشته باشید ، بقیه دسته هدر می رود.

باغ ما در حال حاضر مملو از مریم گلی ، نعناع ، رزماری و ریحان است اما وقتی هوا سرد می شود ، گیاهان برای زمستان شروع به خواب می کنند.

این یک راه آسان برای ذخیره آن باقی مانده گیاهان تازه برای استفاده بعدی است.

فریزینg گیاهان تازه در روغن

آیا می دانید که می توانید گیاهان را با انجماد آنها در روغن زیتون ذخیره کنید؟ این یک فرآیند آسان است که گیاهان منجمد را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید در طول سال از آنها استفاده کنید.

نحوه یخ زدن گیاهان تازه

ابتدا می خواهید سبزی های تازه خود را خرد کنید (هر چند آنها را برای انجماد جدا نگه دارید ، مگر اینکه بخواهید مخلوط های گیاهی ایجاد کنید). از آنجا که ما معمولاً با دستور العمل هایی که نیاز به گیاهان بسیار خرد شده دارند ، می پزیم ، به این ترتیب ما آنها را آماده کردیم.

هنگامی که گیاهان خرد شده خود را تهیه کردید ، کافی است حدود 1 قاشق غذاخوری از هر گیاه را در قسمت سینی یخ قرار دهید. حدود 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را بپوشانید ، به اندازه ای که تمام گیاهان پوشیده شوند.

صرفه جویی گیاهان تازه با روغن زیتون

روی سینی یخ را بپوشانید و در فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد. هنگامی که مکعب ها کاملاً یخ زدند ، می توانید آنها را بردارید و در یک ظرف قابل آب بندی قرار دهید و آنها را در فریزر ذخیره کنید. حتماً برچسب بزنید که در هر ظرف چه گیاهانی وجود دارد.

توجه – ما از طریق آزمایش و خطا دریافتیم که همه گیاهان به خوبی منجمد نمی شوند. گیاهان نرم مانند شوید و جعفری همیشه در برابر درجه حرارت سرد مانند دیگران مقاومت نمی کنند. گیاهان دلچسب تری مانند رزماری ، پونه کوهی ، مریم گلی و آویشن که ما با آنها موفقیت های بیشتری کسب کرده ایم.

نحوه استفاده از گیاهان منجمد

گیاهان منجمد در روغن زیتون

ما این مکعب های گیاهی منجمد را برای مواردی مانند –

 • مرغ ، ماهی ، استیک یا سبزیجات را سرخ کنید
  • در حین سرخ کردن ، 1-2 مکعب را به تابه اضافه کنید
 • هنگام تهیه سس ماکارونی استفاده کنید
  • ریحان منجمد یا پونه کوهی در این مورد عالی عمل می کند سس خانگی اسپاگتی دستور آشپزی
  • هنگام مخلوط کردن پاستا ، گوجه فرنگی خشک شده ، زیتون خرد شده ، سیر و فلفل قرمز برای یک غذای خوشمزه ماکارونی ، 1-2 مکعب پونه کوهی یا ریحان منجمد را درون تابه بریزید.
 • اضافه کردن به ماریناد برای مرغ ، ماهی یا سبزیجات
  • به سادگی چند مکعب از گیاهان یخ زده (رزماری و آویشن ترکیب عالی هستند) ، مقداری سیر ، یک لیمو لیمو و مقداری مرغ خام را با هم مخلوط کرده و در یخچال قرار دهید تا ترشی شود. هنگام آماده شدن برای یک غذای خوش طعم ، کباب کنید ، بپزید یا سرخ کنید.
 • ساخت پستو
 • افزودن به سس سالاد خانگی
 • استفاده در سوپ و خورش
 • هنگام تهیه مرغ برشته ، در قابلمه فوری بریزید

از آنجا که گیاهان را به مقدار قاشق غذاخوری فریز می کنید ، می توانید قضاوت کنید که چقدر بر اساس طرز تهیه به دستور غذا اضافه کنید.

راههای عالی دیگر برای نجات گیاهان

راههای بسیار عالی دیگری برای ذخیره و ذخیره آن گیاهان تازه وجود دارد. تعدادی از موارد مورد علاقه ما عبارتند از –

نحوه بستن پستو

تهیه بخش بزرگی از این پستو ریحان خانگی و سپس در فریزر ذخیره کنید.

قابلمه آب سبزیجات خانگی

افزودن سبزیجات باقی مانده به یک کیسه “ضایعات سبزیجات” در فریزر برای تهیه یک قابلمه خوشمزه از این آبگوشت سبزیجات خانگیبه

ما هرگز شخصاً سعی نکرده ایم گیاهان خود را خشک کنیم اما این راهنمای کامل خشک کردن گیاهان به نظر می رسد واقعاً مفصل است و دنبال کردن آن آسان است.

گیاهان منجمد در روغن زیتون

گیاهان منجمد در روغن زیتون

با به اشتراک گذاشتن یک رژیم غذایی مدیترانه ای آسان می توانید گیاهان تازه را برای استفاده بعدی ذخیره کنید. اگر به دنبال کاهش ضایعات مواد غذایی هستید عالی است.

نویسنده برین مک داول ، RDN در متخصص تغذیه داخلی

 • 10-12
  قاشق غذاخوری
  گیاه انتخابی ، خرد شده
  (به نکات زیر به نکات توجه کنید)
 • 10-12
  قاشق غذاخوری
  روغن زیتون

 1. گیاهان مورد نظر خود را خرد کرده و تقریباً 1 قاشق غذاخوری گیاه را در قسمت سینی یخ قرار دهید

 2. هر قسمت را با 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون بپوشانید ، فقط کافی است تا کل گیاه پوشانده شود

 3. سینی مکعب یخ را بپوشانید و در فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد. مطمئن شوید که سینی یخ مسطح است

 4. هر مکعب را بردارید و در ظرف قابل آب بندی قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید

 5. به یاد داشته باشید که نام هر گیاه را روی ظرف بنویسید تا بعداً بتوانید تشخیص دهید

گیاهان نرم تری مانند جعفری و شوید واقعاً به خوبی منجمد نمی شوند. گیاهان دلپذیر مانند پونه کوهی ، آویشن ، مریم گلی و رزماری خوب عمل می کنند.

با قرار دادن 1/2 قاشق غذاخوری از هرکدام در یک سینی مکعب یخ ، می توانید ترکیبات گیاهی (آویشن و رزماری خوب است) را ترکیب کنید. فقط به یاد داشته باشید که در هر محفظه چه نوع گیاهی وجود دارد تا بعداً به راحتی تشخیص دهید.

(25 بار بازدید ، 1 بازدید امروز)

برچسب ها: بودجه ، کره ، گیاهان دارویی آخرین اصلاح: 7 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید